Otopratik Logo
close hamburger menu
Airmatic nedir?

Airmatic nedir?

Airmatic nedir?

Günümüzde otomobiller bir lüks olmaktan ziyade bir ihtiyaç haline gelmiştir. Herkes için gündelik yaşam pratiklerini kolaylaştıracak kişisel öncelikler ve tercihler farklılık göstermektedir. Birbirinden çeşitli önceliklere hitap eden otomobiller arasından en uygun olanı seçmek önemlidir. Bu noktada araç sahipleri için önemli noktalar dikkat çekmektedir. Peki arabada airmatic ne anlama gelir? 
Airmatic, konforlu ve dengeli bir sürüş deneyimi sürdürmenize yardımcı olan bir özelliktir. Aracınızın süspansiyonunu, amortisörlerini ve direksiyon sistemini kontrol etmek için gelişmiş bir bilgisayar kullanılır. Ayrıca araçtaki yolcular için güvenli olmanın yanı sıra konforlu bir yolculuk sürdürmenize yardımcı olabilir. Airmatic, rahat ve dengeli bir sürüş sağlayarak arabanızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Airmatic Nasıl Çalışır?

Airmatic Nasıl Çalışır?

Airmatic teknolojisi, sürücünün sürekli ayarlamalara ihtiyaç duymadan güvenli ve konforlu bir sürüş geçirmesine yardımcı olması amaçlanan otomobillerde yeni bir özelliktir. Bu teknoloji, sürücü şerit değiştirdiğinde veya tümseklerin üzerinden geçerken bile aracı dengeli ve düz tutmayı amaçlar. Airmatic'in faydalarını yaşamak için Airmatic teknolojisine sahip bir araca sahip olmak önemlidir. Teknoloji, Honda Accord, Toyota Camry, Toyota Avalon ve Toyota Highlander gibi birçok otomobilde mevcuttur.

Airmatic Hangi Araçlarda Var?

Airmatic, çoğu modern otomobilde bulunan ve sürücünün sürekli hızlanıp yavaşlamak zorunda kalmadan sabit bir seyir hızını korumasına olanak tanıyan bir özelliktir. Airmatic en yaygın olarak lüks otomobillerde bulunur, ancak bazı ekonomik otomobillerde de Airmatic bulunur. Airmatic özelliği, sürücünün yan aynasında görülebilen bir hız göstergesine sahip çoğu arabada bulunur. Airmatic, daha pahalı oldukları için çoğunlukla üst düzey arabalarda daha yaygın olarak bulunur. 

Airmatic Hangi Araçlarda Var?

Airmatic Ne İşe Yarar?

Havalı süspansiyon olarak da bilinen Airmatic, birçok arabada bulunan bir havalı süspansiyon sistemidir. Bu sistem, hava, yol koşulları ve sürücünün ihtiyaçlarına göre otomobilin yükselmesini ve alçalmasını sağlamak için basınçlı hava kullanır. Ayrıca arabanın zıplamasını sağlamak için bir yay sistemi kullanır, böylece sürücünün arabayı kontrol etmesi daha kolaydır. Airmatic özelliği, havalı süspansiyonu ayarlamak için bir bilgisayar kullanan otomatik bir sistemdir. Bu özellik birçok araba modelinde bulunur ve genellikle lüks arabalarda bulunan isteğe bağlı bir özelliktir. Airmatic son yılların gelişen teknolojik özelliklerinin bizlere sunduğu fırsatlardandır. Konforlu bir sürüş deneyimi arayanlar için bu özelliğe sahip arabaları tercih etmek doğru bir seçenek olacaktır.

Otopratik aracınızdaki tüm oto elektrik aksamlardan araç bakım hizmetlerine kadar oldukça geniş yelpazede hizmet sunmaktadır. Aracınızla ilgili ortaya çıkabilecek her bir sorun için tek bir çözüm adresi olarak dikkat çeken Otopratik ile kaliteli ve güvenilir hizmetlere ulaşabiliriz. Otopratik ile ihtiyacınız olan hizmetlerin çerçevesine ve oto servis ücretleri listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Otopratik uzmanlarından oto servis randevusu almak için zaman kaybetmeyin. Otopratik’in avantajlı dünyasını hemen keşfedin.