Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Yağ Değişimi

Yağ Değişimi

Fiyat Gör Randevu Al

Yağ ve Sıvı Değişim Hizmeti

Motorlu araçların çalışma prensibi, temelde mekanik parçaların birbirini tetiklemesi esasına dayanır. Ancak mekanik sistemin korozyona karşı korunması ve sürtünmenin etkisinin kontrol edilmesi gerekir. Bu amaçla özel olarak üretilmiş olan yağlar ve sıvılar kullanılır. Motor yağı, soğutma sıvısı, şanzıman yağı, fren hidrolik sıvısı söz konusu amaçlarla kullanılan oto parçalarıdır. Motorlu araçların sorunsuz çalışması, uzun ömürlü olması için yağlar ve sıvılar önemlidir. Ayrıca araçtan istenen performansın sürekli olarak alınabilmesi için de kontrolleri ve gerekiyorsa değişimleri sağlanmalıdır. Peki, yağlar ve sıvılar ne zaman değişmelidir, bu konuda nereden destek alınabilir…

Yağlar ve Sıvılar Ne Zaman Değişmelidir?

Yağlar ve sıvılar, motorlu araçların sorunsuz çalışması için çok önemli. Değişim zamanları için aracın üreticisi, bir km bilgisi verir. Ancak söz konusu km bilgisine ek olarak aracın kullanım biçimi de dikkate alınmalıdır. Sürekli olarak aşırı yük taşıyan, sürekli yüksek hız yapan, bozuk zeminde kullanılan araçlarda yağlar ve sıvılar için değişimi zamanı daha erken olabilir. Burada en doğru bilgiye periyodik bakımlarda yağların ve sıvıların kontrolü ile ulaşabilirsiniz.

Yağlar ve Sıvılar İçin Nereden Destek Almalı?

Motorun içindeki her parçayı kaplayan ve koruyan motor yağı değişimi ve kontrolü için Otopratik rehberliğinde sonuç alabilirsiniz. Yağ ve hava filtreleri için periyodik bakım, motor yağı ve yağ filtresi değişimi, soğutma sıvısı değişimi, şanzıman yağı değişimi, fren hidroliği değişimi gibi işlemler için alanında uzman teknisyenlerle ilerleyebilirsiniz.

Motor yağını, düzenli aralıklarla kontrol etmek önemli. Otopratik hizmet noktalarında konforlu bir biçimde motor yağ kontrolü yaptırabilirsiniz. Kontrol için periyodik bakımlar ve oto check-up da bilgi verici olacaktır. Motor yağı değişimi ya da motor yağ kontrolü birlikte yapılabilir. Böyle bir kontrol ile motor ömrü için doğru bir adım atılmış olur. Otopratik hizmet noktalarında otomobil ya da hafif ticari araçlar için güvenle destek alabilirsiniz. Yağ ve sıvı değişimi, kontrolü için Otopratik uzmanlığı ile ilerleyebilirsiniz. Tüm süreci online olarak planlayabilirsiniz. Online olarak sıvı ve yağ değişim randevusu alabilirsiniz.

Neden Motor Yağı Kontrolü Yapılmalı?

Motor, aracınızın en önemli parçasıdır. Motorda çıkabilecek bir sorun; aracın performansına, güvenli sürüşe, yakıt tüketimine doğrudan etki eder. Ayrıca motorla ilgili sorunlar hızlı çözülmediğinde daha büyük sorunlara neden olur. Bu da daha fazla masraf çıkarır. Bu nedenle

Motor Yağı Değişimi Fiyatları Nasıl?

Motor yağı değişimi, fren hidroliği değişimi ya da söz konusu sıvıların kontrolü için fiyat bilgisi almak üzere online araştırma yapabilirsiniz. Bu eksende sıvı ve yağ değişim fiyatları için online olarak Otopratik.com.tr üzerinden güvenle bilgi alabilirsiniz. Aracınıza uygun motor yağını ve diğer sıvıları orjinal uyumlu parça desteği ile Otopratik’ten temin edebilirsiniz. Otopratik mağazalarında aracınızın üreticisinin verdiği bilgilere uygun motor yağı, yağ filtresi, soğutma sıvısı, şanzıman yağı, fren hidroliği seçeneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca yağ ve hava filtreleri için de güvenle destek alabilirsiniz.