Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Oto Klima Hizmetleri ve Fiyatları

Otomobil ya da hafif ticari araçlar için oto klima teknolojisi, büyük bir konfor sunuyor. Araçta klimanın varlığı, sıcak ya da soğuk havadan etkilenmeyen konforla seyahat etmek ve araç kullanmak için önemli. Ayrıca ortamın havasını temizlemek üzere de klimaların güçlü bir işlevi var. Ancak araç klima temizliği, bakımı, gerekiyorsa parça ya da komple değişimi gibi konularda hassas olmak gerekiyor. Çünkü oto klimanın durumu, araç içindeki insanların sağlığını doğrudan etkiliyor. Peki, oto klima hizmetleri için nereye başvurmalı, hangi oto klima bakım servisini tercih etmeli?

Oto Klima Servisi

Oto klima servisi ihtiyacı, farklı konularda söz konusu olabilir. Bunlardan ilki ve en yaygın olanı; klima polen filtresi kaynaklı sorunlardır. Polen filtresi, dışarıdaki havayı partiküllerden, tozdan süzerek içeri almakla görevlidir. Dolayısıyla zamanla gözenekleri tıkanır ve kirlenir. Bu durumda bir oto bakım servisinde temizliği sağlanmalıdır. Aksi halde zamanla klima polen filtresini tıkayan partikülleri soluyanlar için araç içindeki hava tehlikeli hale gelir. Ayrıca kötü polen filtresi klima motorunu zorlar. Bu da hem yakıt tüketimine olumsuz etki eder hem de klima motoru için uzun vadede tehlikeli sonuçlar doğurur. Polen filtresinin belirli bir km sonunda değişmesi de gerekir. Tüm bunlar için düzenli bakım ve oto check-up önem taşır.

Oto klima kontrolü, bakımı, parça değişimi gibi işlemler için Otopratik araç klima teknisyenlerine güvenebilirsiniz. Orjinal uyumlu parça desteği sunan Otopratik mağazalarında klima polen filtresi değişimi, klima değişimi gibi konu başlıklarında destek alabilirsiniz. Parça değişiminde garanti sunan Otopratik, yapılacak işlem konusunda detaylı bilgi sunmayı önemser. Otopratik’te klima bakımı, kontrolü, dezenfeksiyonu, polen filtresi değişimi, temizliği ve bakımı gibi başlıklarda uzman desteği alarak ilerleyebilirsiniz. Ayrıca klima bakteri temizliği, klima gazı tahliye ve doldurma ve klima motor kontrolü için de uzman ellerden destek alabilirsiniz.

Oto Klima Bakımı Neden Önemli?

Bilindiği üzere araç klimaları ev tipi klimalar ile aynı mantıkta çalışır. Ev tipi klimalar gibi araç klimalarının da zamanla temizlenmesi, bakımlarının yapılması ve gerekiyor ise yenilenmesi sağlanmalıdır. Klima, iklimlendirmenin yanı sıra araçta bulunan havanın nemini dengesi ve ortamın temizliği için de önemlidir. Oto klimanın randımanlı çalışması aşağıdaki konulara etki eder:

  • Araç içinde iklimlendirme sağlamak ve konforlu bir seyahat sunmak.
  • Araçta bulunan havanın nem dengesini sağlamak.
  • Camların buğulanmasını önlemek ve sürüş güvenliğini bu açıdan sağlamak.
  • Ortamdaki havayı temizlemek.

 

Aracınızın klima bakteri temizliği, klima gazı tahliye ve doldurma, oto check-up, diagnostik cihaz ile arıza tespiti gibi işlemler için Otopratik rehberliğinde sonuç alabilirsiniz. Online ve konforlu bir araç klima bakım sürecini de yine Otopratik ile deneyimleyebilirsiniz. Bu eksende Otopratik.com.tr üzerinden kolayca online oto klima hizmetleri randevusu alabilirsiniz. Online oto klima bakım randevusu almanın konforuna ek olarak oto servis fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Araç klima bakım fiyatları bilgisini de güncel fiyat listesi ile edinebilirsiniz.