Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Oto Klima Tamiri ve Fiyatları

Oto Klima Tamiri

Araç klimaları, oto elektrik sistemiyle ilgili parçalardır ve iklimlendirmeyi ve havalandırmayı araç içinde mümkün kılarak konforlu bir yolculuk sunarlar. Soğuk kış günlerinde üşümeden yolculuk etmek ya da aşırı sıcaktan etkilenmeden araç kullanabilmek önemli bir sürüş konforu sunar. Ancak farklı sebeplerle oto klima arızaları oluşabilir. Peki, araç kliması neden bozulur başka bir deyişle oto klima arıza sebepleri nelerdir?

Araba Klima Arıza Neden Olan Etkenler

Klima arızalarının farklı sebepleri olabilir. Özellikle kış aylarında uzun süre klima kullanılmaması nedeniyle iyi yağlanamayan klima sistemi parçaları aşınarak soğutucu gazın kaçak yapmasına müsait hale gelir. Bu durumda klima gazı dolumu yapılması gerekir. Arızalanan klima kompresörü de bir başka neden olabilir. Bazen sorun sadece klima göstergesinde ya da polen filtresinde de olabilir. Böcekler, sinekler, kirli hava polen filtresini tıkayarak çalışmayı zorlaştırabilir. Bu durumda da çözüm polen filtresi değişimidir.

Araç Klimasının Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima gazı seviyesinin ölçümü bakımın en önemli kısmıdır. Klima radyatörünün temizliği, klima filtresi temizliği de klima bakımı konusunda ilk akla gelen mutlaka yapılması gereken işlemlerdir.

Oto Klima Onarımı Nerede Yapılır?

Motoru açıp bir süre motoru çalıştırmadan direkt olarak klimayı çalıştırmak, klimayı hemen yüksek devire çekmek genellikle araç klimasının hızlı yıpranmasına ve arıza vermesine neden olur. Böyle basit günlük kullanım alışkanlıklarıyla klimanın uzun süre hasarsız çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca klimanız arıza yaptığında mutlaka bu konuda uzman bir ekibi tercih edin. Klima tamiri için size en yakın Otopratik noktasına başvurabilirsiniz. otopratik.com.tr adresinden online olarak hızlıca randevu talebi alabilirsiniz.