Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Araç Klima Temizliği Fiyatları

Araç Klima Temizleme

Konforlu bir yolculuk için klima çok önemlidir. Ancak oto klima bakımı, sadece konforlu bir yolculuk için değil, güvenli sürüş, sağlık ve yakıt tüketimi optimizasyonu gibi konular için de önemli. Peki, araç klima temizliği nasıl yapılıyor? Bu konuda kendi başınıza yapabileceğiniz basit temizlik işlemleri de var ancak temelde aracınızın klimasını düzenli olarak uzman ellerde temizletmeniz tavsiye edilir.

Klima Temizliği Neden Gerekli?

Araç klimasını temizlemek, klima içinde oluşan bakterilerin sağlığı tehdit edecek düzeye gelmesini engelleyebilir. Ayrıca bazı partiküllerin klima filtrelerini tıkamasını da önleyebilir. Zira, bu tıkanma süreci, klimanın randımanlı çalışmasına engel olabileceği gibi fazla yakıt tüketimine de sebep olabilir.

Arabanın kliması temizlenirken polen filtresi, tahliye hortumu ve evaporatör temizliği mutlaka yapılır. Bu amaçla üretilmiş özel sprey temizleyiciler kullanılır.

Oto Klima Temizliği İçin Otopratik!

Araç klima temizliği için otopratik.com.tr adresinden online olarak randevu talebi oluşturabilirsiniz. Sistem üzerinden size en yakın hizmet noktasını bulabilir, online olarak teklif de alabilirsiniz. Sabancı güvencesiyle araç bakımı, oto ekspertizi, lastik değişimi, rot balans ayarı gibi birden fazla ve farklı alanda hizmet veren Otopratik, süreci kolay, konforlu ve güvenli kılmaya odaklanan bir ekip ruhuyla çalışır. 

Klima gaz dolumu gibi polen filtresi değişimi ya da klima dezenfeksiyonu konforlu ve sağlıklı bir yolculuk için önemlidir. Tüm bu detaylarda hizmet almak üzere Otopratik noktalarına uğrayabilirsiniz.