Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Araç Klima Bakteri Temizliği ve Fiyatları

Ortamdaki havayı sirküle ederek soğutma ve ısıtma sağlayan klimalar, radyatör peteği, klima filtresi gibi parçalardan oluşurlar. Söz konusu parçalar, dışarıdan aldığı havayı süzerek sirküle eder ve ısıtma ya da soğutma sağlar. Ancak bu parçalar belirli periyotlarla temizlenmelidir. Temizleme sağlanmazsa ortama verilen hava, özellikle çocuklar için tehlikeli olabilir. Ayrıca zamanla klima, işlevini yapamaz hale gelebilir. Klima dezenfektasyonu son derece önemli bir konudur. Klima bakteri temizliği belirli aralıklarla mutlaka yapılmalıdır.

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Araç klimasının sağlıklı çalışması, ortamdaki havanın sağlıklı olması için belirli aralıklarla temizleme yapılmalıdır. Özellikle yaz başı ya da yaza girmeden klima temizliği, klima bakımı yapılması ve gerekiyorsa klima polen filtresi değişimi yapılması önerilir. Oto klima, bu iş için geliştirilmiş ince bir hortumla klima kanallarına temizleyici malzeme püskürtülerek temizlenebilir. Diğer bir yöntem de gazla temizlenmedir. Bu, daha çok tercih edilir. Çünkü hem daha pratiktir hem de elektronik parçalara zarar verme riski yoktur.

Oto Klima Bakteri Temizliği Neden Gerekli?

Araç kliması her çalıştığında kanallardaki bakteriler ortamdaki havaya karışır. Bu yolla söz konusu bakterileri ve partikülleri soluruz. Solunum yolları için çok tehlikeli sonuçlara neden olabilen söz konusu partikül ve bakteriler, özellikle bebek ve çocuklar için çok tehlikelidir. Bu nedenle yılda iki kere klima bakımı ve temizliği yaptırmanız önerilir. Ayrıca araç klimasını çalıştırdığınız ilk bir kaç dakika boyunca camları açmanız tavsiye edilir.

Neden Otopratik?

Binek ve ticari araçların kullanım süreleri boyunca ihtiyaç duyacakları parça ve bakım için ülke genelinde kaliteli hizmet sunan Otopratik, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından kurulmuştur. Otopratik mağazaları ferah, aydınlık, konforlu mekanlar olarak tasarlanmış ve aynı anda en az 3 araca hizmet verecek servis alanlarına sahiptirler. Bununla beraber parçaları görebileceğiniz sergileme ve raf alanları ile şeffaf bir hizmet anlayışı esastır. Uzman ekiple, orijinal parça desteğiyle güvenilir oto bakım hizmeti sunmaya odaklanan Otopratik Mağazalarında yapacağınız pek çok işlem için süreci online olarak yönetebilir, zaman kazanabilirsiniz.