Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Lastik ve Jant Hizmetleri ve Fiyatları

Motorlu araçların güvenle ilerlemesi için geliştirilen en önemli parçalardan biri de lastik ve jantlar. Doğru jant lastik tercihi; sürüş güvenliği, performans ve ekonomik sürüş ile yakından ilişkili. Ayrıca bu parçaların bakımı, değişimi, sökülüp takılması, jant düzeltme gibi işlemlerin doğru yapılması da aracı farklı açılardan etkiliyor. Güvenle oto lastik ve jant hizmeti almak üzere Otopratik servis noktalarını tercih edebilirsiniz. Bu amaçla kolayca online lastik ve jant hizmetleri randevusu alabilirsiniz. Randevu almadan önce bulunduğunuz bölgeye en yakın Otopratik servis noktasının hangisi olduğunu da yine online olarak öğrenebilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden size en yakın servis noktasını bulabilir, randevu alabilirsiniz. Jant ne demek gibi hizmet kapsamı hakkında merak ettiklerinize ve fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Araç Lastik ve Jant Hizmetleri Nelerdir?

Motorlu araçlarda, gövdenin üzerinde durduğu parçalar lastiklerdir. Lastiklerin sağlıklı işlevleri de jantlarla desteklenir. Aracın ihtiyacı varsa lastik değişimi mutlaka sağlanmalıdır. Burada üreticinin verdiği bilgiler ışığında lastik seçimi yapılmalıdır. Jant seçiminde de yine jant çapı ve diğer detaylar için üreticinin verdiği bilgiler dikkate alınmalıdır. Lastik sökme ve takma, jant sökme ve takma işlemleri için deneyimli ellerden destek almak, önerilir. Sökme ve takma işleminden sonra balans ayarı, rot ayarı yapılması da tavsiye edilir. Kışın yaz lastiğini yazın da kış lastiğini saklamak için en uygun koşullar ise lastik otellerindedir. Bu hizmeti alarak hem lastiklerin kapladığı yerden tasarruf edebilir hem de en sağlıklı şekilde bekleyerek bir sonraki sezonda kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Lastik tamiri, oto lastik rotasyonu, nitrojen dolumu, jant tamiri gibi işlemler de lastik - jant hizmetleri kapsamındadır.

Otopratik Lastik Jant Hizmetleri

Motorlu araçların kullanım ömürleri boyunca lastik ve jant konusunda farklı bakım ya da yenileme ihtiyaçları söz konusu olmaktadır. Bu eksende yapılacak işlemleri Otopratik uzmanlığı ile sağlayabilirsiniz. Lastik ve jant konu başlıklarında uzmanlaşmış teknisyenlerden destek alarak ilerleyebilirsiniz. Ayrıca en yeni ölçüm araçları ile doğru sonuç alarak en doğru ayarları yapabilirsiniz. Otopratik’te araç lastik ve jantları için alabileceğiniz hizmetler şöyle listeleniyor:

  • Binek araçlarda lastik veya jant sökme ve takma. Balans ayarı.
  • Hafif ticari araçlarda lastik veya jant sökme ve takma. Balans ayarı.
  • Binek araçlarda rot ayarı
  • Hafif ticari araçlarda rot ayarı
  • Oto lastik saklama ya da lastik oteli
  • Nitelikli lastik tamiri
  • Lastik rotasyonu
  • Nitrojen dolumu
  • Subap değişimi

 

Otopratik Lastik Jant Hizmetleri Fiyatları

Otopratik’te lastiklerle ilgili işlemler ya da jant konusunda alınan hizmet için şeffaf fiyat bilgisine online olarak ulaşabilirsiniz. Bu amaçla hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz. Böylece aracınızın lastiklerinin değişimi, çıkan lastiklerin sezonu beklemek üzere saklanmasını, bakım ya da tamirlerini sağlayabilirsiniz. Lastik jant fiyatları için önceden bilgi alarak güvenle süreci yönetebilirsiniz. Lastik jant hesaplama gibi ölçüm işlemleri için sağlıklı sonuçlar alarak ilerleyebilirsiniz.