Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Lastik Oteli

Mevsimsel değişikliklerle nedeniyle çıkarılan araba lastiklerinin nerede saklanacağı konusu pek çok araç sahibini yorar. Bu konuda en pratik çözümlerden biri lastik otelleridir. Çünkü bir lastik otelinde bu konuda gerekli olan en uygun zemin koşulları sağlanır. Peki, lastik oteli ne demek ve oto lastikleri saklama koşulları nasıl olmalı?

Lastik Otelleri Hakkında

Yazın kış lastiklerini kışın da yaz lastiklerini doğru koşullar altında saklayabileceğiniz alanlara lastik oteli deniyor. Giderek yaygınlaşan oteller, özellikle doğru koşulları sağladıkları için tercih ediliyor. Belirli bir süre boyunca lastikler saklanıyor ve istediğinizde gelip teslim alabiliyorsunuz. Lastik oteli fiyatları ise farklılık gösterebiliyor. Uygun fiyatlı lastik oteli bulmak üzere size en yakın hizmet sağlayıcılardan teklif almanız tavsiye edilebilir. Ancak burada doğru koşulların sağlanıyor olmasından emin olmalısınız.

Oto Lastik Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

Uzun süre kullanmamak ve açık havada bırakmak lastiklerin yapısını bozabilir. Bu nedenle kapalı ortamda ama havalandırması yapılabilen, kuru, ılık hava koşullarında saklamanız tavsiye edilir. Ortamda kimyasal maddeler ve kesici ya da delici maddeler olmamalıdır. Zemine sürekli temas da deforme edici olabilir. Mümkünse zemine, betona değmeyecek şekilde saklamak, belirli aralıklarla da yönlerini değiştirmek önemlidir.

Uygun Fiyatlı Lastik Saklama

Oto lastik saklama fiyatları için size en yakın Otopratik noktasını bulup online olarak oto lastik oteli fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Ayrıca otopratik.com.tr üzerinden online olarak hızlıca oto servis fiyat listesini inceleyebilirsiniz. Otopratik noktalarında gerekli koşullar sağlanarak saklama yapılacağı için lastiklerinizi zamanı geldiğinde güvenle teslim alabilirsiniz.