Otopratik Logo
close hamburger menu
Arabalarda Partikül Filtresi Nasıl Temizlenir?

Arabalarda Partikül Filtresi Nasıl Temizlenir?

Arabalar büyük bir yatırımdır, bu yüzden iyi bir bakım çok önemlidir. Araç bakımının en önemli parçalarından biri partikül filtresidir. Bu filtreler motora giden partikülleri yakalar ve filtreler ve düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Arabanızla sağlıklı bir şekilde seyahat etmek istiyor ve onu ilk günkü durumunda tutmak istiyorsanız, hava filtresine dikkat etmeniz gerekir.

Partikül Filtresi Nedir?

Partikül filtresi, çok küçük partikülleri genellikle yakalayarak havadan uzaklaştıran bir cihazdır. Bu filtreler, büyük parçacıkları gidermede etkili değildir. Parçacık filtreleri arabalarda, kamyonlarda ve diğer ulaşım türlerinde bulunur. Havadaki partikülleri hapsetmek ve aracın kabinine girmesini engellemek için tasarlanmıştır.

Partikül Filtresi Nedir?

Partikül Filtresi Nasıl Temizlenir?

Parçacık filtresi, aracın motoruna giren toz, polen ve diğer küçük faktörleri ortadan kaldırması amaçlanan bir filtredir. Bu filtre düzgün bir şekilde temizlenmezse birçok soruna neden olabilir. Motorun aşırı ısınmasına neden olup ve motora zarar verebilir. Filtre düzgün bir şekilde temizlenmezse tıkanma ve birçok soruna neden olma potansiyeli vardır. Filtre tıkandığında görevini tam olarak yapamaz ve birçok soruna neden olabilir. Filtre düzgün bir şekilde temizlenmezse motorun aşırı ısınmasına ve problemin daha da büyümesine neden olabilir. Bu nedenle partikül filtresinin aracın motorunu koruyan önemli aksamdır.

Partikül Filtresi Hangi Sıklıklarda Temizlenir?

Arabanızdaki hava filtresi, aracınızın sağlığı ve performansı için çok önemli bir bileşendir. Arabanızdaki tozu ve diğer kirleticileri hapsedeceğinden, bu filtrenin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir. Arabanızdaki hava filtresini ne sıklıkta temizlemeniz gerektiğini bilmek önemlidir çünkü bu, sürüş alışkanlıklarınıza ve kullandığınız arabanın türüne göre değişiklik gösterecektir. Filtrenin, hangisi önce gelirse, her 6 ayda bir veya 15.000 milde bir temizlenmesi önerilir. Hava filtresini de birkaç yıl sonra son kullanma tarihi geçeceği için düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olmalısınız.

Arabanızın verimli çalışmasını sağlamak için araba filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Araba filtrelerinin temizlenmesi için en yaygın zaman, oto bakım işlemlerinin yapıldığı zamanlardır. Otopratik alanında uzman ekibi ile periyodik bakım işlemleri ile aracınızın ilk günkü performansını sürdürmesine olanak tanımaktadır. Otopratik oto servis alanında kaliteli hizmetlerle faaliyet göstererek otomobilinizle ilgili tüm sorunlarınızda tek bir çözüm noktası olarak yer almaktadır. Kullandığı yüksek teknolojiye sahip cihazlarla oto servis bayilerinde her zaman hizmete hazır olan Otopratik güvenilir hizmet sunar. Profesyonelleri ellerinden Türkiye’nin her yerinde yer alan yaygın hizmet ağı ile tüm ihtiyaçlarınıza sonuç odaklı çözümler sunulur. Otopratik noktalarından alacağınız hizmetlerde siz rahat ve konforlu bekleme alanlarında misafir edilirken aracınız emin ellerdedir. oto servis fiyat listesi hakkında detaylı bilgileri gözden geçirirken alacağınız hizmetlerle ilgili bütçe planlaması yapmanız hızlı ve kolaydır. Online araç servis randevusu alarak size uygun gün ve saat için aracınızla ilgili tüm ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.