Otopratik Logo
close hamburger menu
Araç Takip Cihazı Nereye Takılır?

Araç Takip Cihazı Nereye Takılır?

Araç takip cihazları tipik olarak bir aracın ön paneline monte edilir ve aracın yerleşik teşhis sistemine bağlanabilir. Bu, cihazın aracın konumu, hızı ve diğer metrikleri hakkındaki verileri bir alıcıya göndermesine olanak tanır. GPS izleme cihazları ayrıca genellikle ön veya arka tampon, tekerlek yuvaları, paspasların veya koltukların altına veya torpido gözü gibi başka yerlere de monte edilir.Takip cihazları aracın içinde kimsenin göremeyeceği bir yere kurulur.

Araç takip sistemleri, birçok işletme ve kişi tarafından araçlarının konumlarını ve hız ve yakıt verimliliği gibi diğer verileri izlemek için kullanılır. Filo yönetimi, hırsızlık önleme ve sürücü güvenliği gibi çeşitli nedenlerle kullanılabilirler. Bir takip sistemi ile kullanıcılar, araçlarının konumlarıyla ilgili gerçek zamanlı verilere ve araçları hakkında özet bilgiler içeren gösterge panolarına erişebilirler. Bu, filo yönetimi ve sürücü güvenliği ile ilgili daha iyi kararlar almalarını sağlar.

Araç Takip Cihazlarının Faydaları Nelerdir?

Araç takip cihazları, araçların konumlarını ve diğer bilgilerini takip etmek için araçlara takılan cihazlardır. Bu cihazlar, gelişmiş filo yönetimi, daha iyi güvenlik ve maliyet tasarrufu dahil olmak üzere, onları kullanan işletmelere ve bireylere büyük faydalar sağlayabilir.
Araç takip cihazları tipik olarak bir aracın çatısına veya kaputunun altına monte edilir. Bu, aygıta sürücü veya yetkili bir kullanıcı tarafından kolayca erişilmesini sağlarken aynı zamanda kolayca kurcalanmamasını da sağlar.

Araç Takip Cihazlarının İç Montajı

Araç Takip Cihazlarının İç Montajı

Dahili bir araç takip cihazı kurmak, filo araçlarınızı gizlice izlemenin harika bir yoludur. Bu cihazlar, arabanın alt tarafına manyetik olarak takılabilir, bir konsola veya bölmeye yerleştirilebilir ve hatta araba koltuğunun altına yerleştirilebilir. Ayrıca aracın bagajından erişilebilen arka cam paneline de takılabilirler. GPS takip cihazı, sürücünün görüşünü engellemeyecek şekilde konumlandırılmalı ve yerinde kalmasını sağlamak için güvenli bir şekilde monte edilmelidir.
Cihaz yerine yerleştirildikten sonra, aracın sabit mi yoksa hareket halinde mi olduğuna dair veri toplayan bir yazılıma bağlanabiliyor. Modele ve pil ömrüne bağlı olarak cihaz, beş güne kadar veya sabit izleme ile bir aya kadar gerçek zamanlı izleme sağlayabilir.

Araç Takip Cihazlarının Harici Montajı

Araç Takip Cihazlarının Harici Montajı

Araç takip cihazlarının harici kurulumu, araçların yerini takip etmenin popüler bir yoludur. Bu tür bir kurulum, izleme cihazının aracın dışına, örneğin arabanın altına veya koltuğun altına yerleştirilmesini içerir. Harici bir araç takip cihazı kurulumu ile işletmeler, araçlarını izleyebilir ve her zaman güvende olmalarını sağlayabilir. Peki mıknatıslı araç Takip Cihazı nereye takılır?

Araç takip cihazı tipik olarak arabanın alt tarafına manyetik bir montaj parçası ile takılır. Bu tür bir GPS izleyicinin kurulumu kolaydır ve arabada metal bir parçanın olduğu herhangi bir yere yerleştirilebilir. Ayrıca taşınabilir, su geçirmezdir ve kaybolan veya hasar gören cihazlar da dahil olmak üzere ömür boyu garantilidir. İzleyici, sert hava koşullarında bile doğru konum verileri sağlamak için dört uydu kullanır.

Otopratik filonuzda yer alan araçların gerekli bakım ve onarım işlemleri için profesyonel hizmet sunmaktadır. Periyodik bakım işlemlerinden arıza tespit işlemlerine kadar oldukça geniş bir yelpazeden oto servis hizmetleri sunmaktadır. Önceden belli olan oto servis ücretleri ile işletmeniz için bütçe tasarrufunuzu destekleyebilirsiniz. Oto servis online randevu sistemi üzerinden randevunuzu kolayca oluşturabilirsiniz.