Otopratik Logo
close hamburger menu
Arka Cam Rezistans Nedir?

Arka Cam Rezistans Nedir?

Otomobillerde güvenli bir şekilde yolculuk etmeyi sağlayan birçok unsur vardır. Özellikle otomobillerdeki kimi özellikler kış aylarında araç içerisinde geçen sürecin güvenli bir hale gelmesini kolaylaştırmaktadır. Arka camların buğulanmasını önleyen arka cam rezistans tam bu noktada önemli bir bileşendir. Eğer arka camında bu mekanizma bulunuyorsa aracın camının yatay çizgileri dikkatinizi çekebilir. Bu çizgiler aracın camının ısınmasını sağlayan arka cam rezistanslarıdır.

Arka cam ısıtıcıları, birçok arabada bulunan kullanışlı ve güvenli bir sürüşe imkan tanıyan özelliklerdendir. Arka camın içini ısıtarak çalışırlar, bu da buğulanma ve yoğuşmanın oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Bu, özellikle soğuk veya yağışlı hava koşullarında sürüş sırasında görüşe yardımcı olabilir. Arka cam ısıtıcıları tipik olarak ön paneldeki bir anahtarla çalıştırılır ve gerekli sıcaklığı üretmek için dirençli ısıtma telleri kullanır. Arabanızın arka cam ısıtıcısı çalışmayı durdurduysa, bu durumun alanında uzman kişiler tarafından incelenmesi gerekmektedir.. Düzenli olarak yapılan oto bakım işlemleri ile aracınızdaki herhangi bir sorunu önceden görmeniz ve mağdur olmadan sorunun çözümüne yönelik adımlar almanız mümkün.

Arka Cam Rezistans Ne İşe Yarar?

Arka Cam Rezistans Ne İşe Yarar?

Arka cam ısıtıcısı, aracınızın arka camındaki buğuyu gidermeye ve buzu eritmeye yardımcı olan bir cihazdır. Etkinleştirildiğinde, camın iç kısmında çizgiler olarak görülen ince tellerden bir elektrik akımı göndererek arka camdaki buğuyu çözen ve buzu eriten bir ısı üretir. Bu, sürüş sırasında arabanın arkasını net bir şekilde görmenizi sağlar. Arka cam ısıtıcısı ayrıca koltuk ısıtıcılarına ve buz çözücülere tek dokunuşla erişim sağlar ve 15 dakika sonra otomatik olarak kapanır. Arka camınıza yatay olarak yerleştirilmiş ve içlerinden akan sıcak akımlarla ısıtılan küçük tellerden oluşur.

Arka Cam Filmi Sökme Rezistansa Zarar Verir Mi?

Arka Cam Filmi Sökme Rezistansa Zarar Verir Mi?

Arka cam filmini arabanızdan çıkarmak, rezistansa zarar verebilir. Bunu yapmak ısıtılmış ızgara hatlarına zarar verebilir. Isıtmalı ızgara hatları, soğuk günlerde camlardan kar ve sisin temizlenmesine yardımcı olan bir otomobilin buz çözücüsü için gereklidir. Bu çizgilerin hasar görmesi, arka camdan dışarıyı görmenizi zorlaştırarak sürüşü tehlikeli hale getirebilir. Filmi çıkarmanız gerekiyorsa, herhangi bir olası hasarı önlemek için alanında uzman kişilerden destek alınması önemlidir.

Otopratik ekipleri aracınızla ilgili tüm ihtiyaçlarınızda sizlere profesyonel çözümler sunar. Yüksek teknolojik ekipmanlar kullanarak yapılan işlemlerle kesin ve kalıcı sorunlara ulaşmanız Otopratik oto servislerinde mümkündür. Otopratik aracınızla ilgili tüm işlemleri önceden açık ve şeffaf bir şekilde ortaya koyduğu oto servis fiyat listesi ile sunmaktadır. Eğitimli ve uzun yıllardır tecrübeye sahip olan ekibi ile fark yaratan oto servis hizmetlerinden faydalanmak için Otopratik noktalarını hemen keşfedin. Oto servis online randevu sisteminden randevunuzu oluşturarak aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulabilir ve yüksek teknoloji ile sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.