Otopratik Logo
close hamburger menu
Debriyaj Kavrama Ayarı Nasıl Yapılır?

Debriyaj Kavrama Ayarı Nasıl Yapılır?

Kimisi aşağıda kavrasın istiyor kimisi yukarıda kavrasın istiyor. Peki, debriyaj kavrama ayarı nasıl olmalı ya da debriyaj kavrama ayarı nasıl yapılmalı?

Debriyaj pedalının nerede ne kadar sıkı kavrayacağını belirlemek mümkündür. Bu ayar en doğru şekilde araç fabrikadan çıktığında yapılmış olur. Peki, debriyaj pedalı kavrama ayarı nasıl olmalı? Bu sorunun yanıtı da aslında net değil. Çünkü debriyaj pedalının kavrama ayarı sürüş alışkanlığı ile doğrudan ilişkilidir. Burada eğer bir ayar gerektiğini düşünüyorsanız teknik destek alarak ilerleyebilirsiniz.

Hidrolik Debriyajda Kavraması Nasıl Yapılır?

Debriyaj pedalı kavrama ayarı hidrolik debriyaj sisteminde yapılır mı sorusu da sıklıkla soruluyor. Hidrolik debriyaj sistemlerinde pedal ayarı yapılamaz. Ancak telli debriyaj sistemlerinde kullanıcının beklentisine göre ayar yapılabilir.

Telli Debriyaj Sistemlerinde Kavrama Noktası Ayarlama

Telli Debriyaj Sistemlerinde Kavrama Noktası Ayarlama

Telli debriyaj sistemlerinde kavrama noktasını ayarlamak mümkün. Debriyaj ile kavrama arasındaki tel, pedaldan şanzımana kadar uzanır. Telin bağlantı noktasındaki somunun sıkıştırılıp gevşek bırakılması ile debriyaj kavraması ayarlanır. Debriyaj kavrama ayarı yapılırken yine üreticinin belirttiği değerler dikkate alınmalıdır. Aracın kullanım şekli de bu konuda belirleyici olabilir. Örneğin sürekli şehirler arasında yolda hızlı seyir alışkanlığı ile İstanbul trafiğinde kısa mesafede dur-kalk alışkanlığı farklı debriyaj kavrama ayarlarına gereksinim duyulmasına neden olabilir. Debriyaj kavrama ayarına ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka uzman desteği alın.

Debriyaj Kavrama Ayarı Nerede Yapılır?

Debriyaj Kavrama Ayarı Nerede Yapılır?

Debriyaj kavrama ayarı yaptırmak için teknik destek almanız önerilir. Doğru ayar yapılmazsa sürüş konforu ve sürüş güvenliği açısından riskli durumlar söz konusu olabilir. Bu konuda teknik destek almak üzere Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Ülke genelinde belirli standartlara göre eğitimli teknik personelle hizmet sunan Otopratik mağazalarından debriyaj kavrama ayarı yaptırabilirsiniz. Debriyaj kavrama ayarı fiyatı veya debriyaj kavrama ayarı kaça yapılır gibi arayışlarınız için otopratik.com.tr üzerinden otomobil servis fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Her türlü fiyat ve randevu işlemleriniz için ayrıca WhatsApp hattından da bilgi alabilirsiniz.