Otopratik Logo
close hamburger menu
Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık İndirimi, araba sigortası poliçelerinde herhangi bir talepte bulunmamış geçmişe sahip araç sahiplerini teşvik eden bir haktır. Teminat için ödemeniz gereken primi azaltır ve tazminat talep etmediğiniz her yıl artar. Hasarsızlık indiriminin yalnızca sigorta poliçenizi yenilediğinizde mevcut olduğunu not etmek önemlidir.

Hasarsızlık indirimi, sigortaya bağlı olarak farklı şekillerde uygulanabilir. Genellikle, güvenli sürüş ve poliçeniz üzerinde bir yıl veya daha uzun süre herhangi bir talepte bulunmama halinde ile kazanılır. Kazanabileceğiniz hasarsızlık indirimi miktarı da sigortadan sigortaya değişir. Bazıları diğerlerinden daha yüksek indirim sunabilir, bu nedenle alışveriş yapmak ve teklifleri karşılaştırmak önemlidir.

Hasarsızlık İndirimi Avantajları Nelerdir?

Hasarsızlık indirimi, araba sigortası maliyetlerini düşürmenin mükemmel bir yoludur ve genel priminizde büyük bir fark yaratabilir. Hasarsızlık İndirimi, poliçeniz kapsamında bir yıl veya daha uzun süredir herhangi bir hasar talebinde bulunulmaması durumunda size verilen bir haktır. Bir talepte bulunmazsanız, araba sigortanızın maliyetinde bir azalma söz konusu olabilir. Genellikle her hasarsız sürüş yılı için bir yıllık hasarsızlık indirimi kazanırsınız.

Bir kaza durumunda, poliçenizden herhangi bir talepte bulunmadığınız sürece hasarsızlık indiriminiz geçerliliğini korur. Bu, bir kazaya karışmış olsanız bile ve bu sizin hatanız değilse, yine de indirim alacağınız ve daha yüksek prim ödemenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, bir talepte bulunursanız, olayın ciddiyetine bağlı olarak Hasarsızlık İndiriminiz azaltılacak veya kaybedilecektir. Bu, primlerinizin bir sonraki yıl artabileceği anlamına gelebilir.

Hasarsızlık İndirimi Avantajları Nelerdir?

Hasarsızlık indirimi, araba sigortası primlerinde, sigorta poliçelerinde herhangi bir talepte bulunmadıkları için sürücüleri ödüllendiren bir indirimdir. Bir sürücü arka arkaya ne kadar çok yıl talepte bulunmazsa, indirimi o kadar yüksek olacaktır. Hasarsızlık indirimi, yıllık araba sigortası primlerinde önemli tasarruflar sağlayabilir ve güvenli ve sorumlu sürüşü teşvik etmenin mükemmel bir yoludur.

Hasarsızlık İndirimi Avantajları Nelerdir?

Nasıl Hasarsızlık İndirimi Alırım?

Hasarsızlık indirimi, bir talepte bulunmazsanız araba sigortanızın maliyetinde yapılan bir indirimdir. Hak talebinde bulunmadan gittiğiniz her otomobil yılı için genellikle bir yıllık hasarsızlık indirimi kazanırsınız. Dolayısıyla, beş yıl boyunca bir talepte bulunmazsanız, araba sigorta poliçenizin temel maliyetine uygulanan beş yıllık hasarsızlık indiriminiz olur.
Hasarsızlık indirimini nasıl alabilirim? Hasarsızlık indirimi alabilmek için, belirli bir yıl boyunca herhangi bir hasar kaydı oluşturmadan araç kullandığınızı kanıtlayabilmeniz gerekir. Bir hak talebinde bulunmanız gerekirse, bunun hasarsızlık indirimini etkileyeceğini ve gelecek yıllarda alacağınız tutarı azaltabileceğini unutmamak önemlidir.

Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır?

Hasarsızlık İndirimi, sürücülere araba sigortası sağlayıcıları tarafından hasarsız sürüş yıllarına göre verilen bir indirimdir. İndirim miktarı, hasarsız sürüşün her yılı için maksimum %70'e kadar artar.

Hasarsızlık İndiriminin kesin hesaplaması sağlayıcıdan sağlayıcıya değişir, ancak genellikle hasarsız sürüşün her yılı için toplam prim maliyetinin yüzdesi olarak hesaplanır. Örneğin, bir sağlayıcı bir yıllık hasarsızlık için %10, iki yıl için %20, üç yıl için %30 ve %70'e kadar indirim sunabilir.

Aracınızda herhangi bir sorun olduğunda arıza tespit işlemleri ile Otopratik profesyonellerinden hizmet alabilirsiniz. Yüksek teknolojiye sahip oto servis noktalarında üstün hizmet sunan Otopratik oto servis fiyat listesi ile ihtiyacınız olan işlemleri kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz. Oto servis randevu sistemi üzerinden size uygun gün ve saat için randevunuzu hemen yaptırabilirsiniz.