Otopratik Logo
close hamburger menu
Kasko Nedir?

Kasko Nedir?

Kasko, araç sahiplerinin araçlarında oluşabilecek hasar masraflarına karşı bütçelerini koruma altına almasını sağlayan bir sigorta türü. Aracınıza kasko sigortası yaptırarak, bir kaza veya aracın çalınması durumunda masrafınızı minimuma indirebilirsiniz. Sigorta değişimi ve hizmetleri kapsamında yer alan kasko sigortasını daha yakından incelemek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Kasko hakkında gerekli bilgilere sahip olmak kasko sigortasını yaptırırken çok daha doğru kararlar almanıza yardımcı olabilir. Bu anlayış ile yazımızda kasko hakkında en çok merak edilen soruları yanıtladık. 

Kasko Hakkında Kısaca Bilgi

Araçları için sigorta yaptırmak isteyen kişiler ‘’Kasko nedir?’’ sorusunun yanıtını araştırıyor. Kasko sigortası, sigortalının aracını kaza ve hasar risklerine karşı güvence altına alan ve sıklıkla tercih edilen bir araç sigortası çeşididir. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda sigortalıya tazminat ödenmesi için kasko yaptırılması önerilir. Kasko sigortası; trafik sigortasının aksine karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı baz alır. Bu sayede hem aracınız hem de bütçeniz güvence koruma alınmış olur. Kaza veya hasar durumlarında kasko sayesinde büyük maliyetler ile baş etmek zorunda kalmazsınız.

Kasko Ne İşe Yarar?

Kasko Ne İşe Yarar?

Kasko, trafik sigortası gibi zorunlu olan bir araç sigortası değildir.  Fakat kaskolu aracın pek çok avantajı vardır. Geniş teminat yelpazesi sayesinde araç sahiplerine pek çok yarar sağlayan kasko aynı zamanda hasar durumunda tamir masraflarını karşılayarak sizleri olası bir maliyetten de kurtarır. Kasko sigortasının sağladığı bazı avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Aracınızın kaza sırasında ya da park halindeyken zarar görmesi durumunda tamir masraflarını kasko sigortası öder. Bu vesile ile genellikle yüksek maliyetli olan hasar masraflarını kendi bütçenizden ödemek durumunda kalmazsınız.
  • Kaza ya da bir arıza sonucu aracınız yolda kalmış olabilir. Bu durumda  çekici çağırmanız gerekir. Fakat tabii ki çekici çağırmanın da belli masrafları vardır.  Kasko sigortanız mevcut ise  yol yardım teminatı içerisinde yer alan çekici hizmetinden ücretsiz şekilde rahatlıkla faydalanabilirsiniz.
  • Olası bir kaza sonucu aracınızı servise bırakmak durumunda kalırsanız, kasko sigortanız sayesinde ikame araç teminatı seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir ücret ödemeden,  geçici bir araba alabilirsiniz.

Kasko Nasıl Yapılır?

Kasko Nasıl Yapılır?

Kasko sigortasını internet üzerinden kısa süre içerisinde ve oldukça pratik bir şekilde  yapabilirsiniz. Mevcut aracınız için kasko teklifi almak isteyebilirsiniz. bu gibi bir durumda,  bilgilerinizi girmeniz yeterli. Ardından, kısa bir sürede anlaşmalı sigorta şirketlerinin farklı farklı kasko ürünlerini görebilirsiniz.

Aracınız ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerde Otopratik desteği alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde uzman desteği sunan Otopratik ile aracınızı güvenli ellere teslim edebilirsiniz. Olası bir kaza veya arıza durumunda bulunduğunuz yere en yakın konumda olan Otopratik noktasına gitmek için oto servis randevusu alabilirsiniz. Otopratik noktasına gitmeden önce akıllı cihaz yardımıyla oto servis fiyat listesine de göz atabilirsiniz.