Otopratik Logo
close hamburger menu
Mini Elektrikli Araba Modelleri

Mini Elektrikli Araba Modelleri

Teknolojinin gelişimi, çevreye duyarlı ve fonksiyonel kullanımı ile dikkat çeken ürün üretimini de artırdı. Bu ürünlere verilebilecek en güzel örneklerden biri de elektrikli arabalar. Mini elektrikli arabalar, farklı bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor. Benzersiz tasarımları ve düşük yakıt maliyeti elektrikli arabaların tercih edilirliğini artırıyor. Elektrikli araba kullanımının yaygınlaşması ile elektrikli araç şarj istasyonları da ülkenin geneline yayılmaya başladı.
Özellikle kısa süreli yolculuklar için ideal olan mini elektrikli araba modellerini birlikte inceleyelim. 

Mini Elektrikli Araba Modelleri Neler?

Bir elektrikli arabadan beklenilen en önemli özellik menzilinin daha uzun olmasıdır. Elektrikli araba tercihinde, aracın şehirler arası yolculuk yapma özelliğini inceleyebilirsiniz. Sık sık şehir dışına seyahat ediyorsanız bu durum sizin için önemli bir kriter olacaktır.  Mini elektrikli araba modellerini şehir içi kullanım için alacak da olabilirsiniz. Bu durumda aracın sürüş konforu ve pratikliği ön plana çıkacaktır. Bu anlayış ile sizler için genellikle şehir içerisinde kullanımı tercih edilen elektrikli araba modellerini listeledik.

Mini Elektrikli Araba Modelleri Neler?

Mini Elektrikli Araba Modelleri Listesi

Mini elektrikli araba modelleri oldukça çeşitli. Sizin için hazırladığımız listede özellikleri ve konforlu sürüş deneyimi ile dikkat çeken modelleri inceledik.

 1. FWD Mini Elektrikli Araba-60V 1200W
  Kapalı tasarımı sayesinde soğuk ve sıcağı engelleyen FWD mini elektrikli aracın sürüş menzili, 35 ila 50 km arasında. En fazla sekiz saat içerisinde tam doluma ulaşan elektrikli araba modeli, 50Ah pil ile 65 km ye kadar ilerleyebiliyor. Araç içerisinde yer alan piller standart bir duvar prizi ile şarj edilebilir durumda. Kolaylıkla park edilebilen elektrikli aracın pek çok farklı renk seçeneği var.
   
 2. FWD Mini Elektrikli Araba-60V 1000W
  Mini elektrikli araba modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de FWD’nin 60V- 1000 W’luk aracı. 180 kg ağırlığa kadar taşıyabilen elektrikli araç en fazla 6 saat içerisinde tam doluma ulaşıyor.  Yağmurdan ve güneşin zararlı ışınlarından korur. LED ekranı sayesinde kalan akü miktarı gibi farklı bilgiler rahatlıkla takip edilebiliyor. Çevre dostu olan bu modelde geleneksel direksiyon tasarımına yer veriliyor.
   
 3. Mini Elektrikli Araba Microlino
  Farklı tasarımı ile dikkat çeken Microlino elektrikli araba modelinin oldukça geniş bir renk yelpazesi mevcut. Geniş kitleler tarafından kullanımı tercih edilen Microlino, kısa sürede tüm dünyada popüler hale geldi.  Microlino elektrikli araba, retro tasarımıyla da beğeni topluyor. BMW’nin 1953-55 yıllarında ürettiği Isetta modeli ile benzerlik taşıyan Microlino elektrikli arabasında tek kapı bulunuyor.

Mini Elektrikli Araba Modelleri Listesi

Otopratik Türkiye’nin farklı şehirlerinde elektrikli araç şarj üniteleri ile dikkat çekiyor. İster aracınızı şarj etmek isterseniz de arıza kontrolü ve tamiri için Otopratik servisini ziyaret edebilirsiniz. Otopratik noktası ziyaretiniz öncesinde online olarak oto servis randevusu alabilirsiniz. Aynı zamanda online olarak oto servis fiyat listesine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.