Otopratik Logo
close hamburger menu
Sandık Motor Nedir?

Sandık Motor Nedir?

Araçların en önemli parçalarından biri kuşkusuz motorlardır. Motorların pek çok farklı çeşidi mevcuttur. Bu çeşitlerden biri olan sandık motorlar  birçok kişinin merak ettiği motor çeşitleri arasında yer alır. Sandık motor çeşitlerinin nasıl çalıştığı ve nasıl takıldığı merak edilen konuların başında gelmektedir.  ‘’Sandık motor nedir?’’,  ‘’Sandık motor neden takılır?’’ Sandık motor ne işe yarar? gibi konulara ilişkin bilgileri sizler için yazımızda derledik. Sandık motor nedir sorusuna kısaca; Sandık motorlar, araçlarda yer alan ve fabrikadan sıfır olarak çıkan motor türleridir. şeklinde yanıtlanabilir. Motor arızası, aracın çalışmasını engeller. Bu gibi durumlar kişilerin yolda kalmasına veya ihtiyaç halinde aracını kullanamamasına neden olabilir. Bu ve bunun gibi bir durumla karşılaşmamak için düzenli olarak araç bakımı yaptırabilirsiniz. Sandık motor hakkında merak ettiğiniz diğer tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Sandık Motor Ne İşe Yarar?

Araçlarda bazı parçaların olmaması durumunda araçlar hareket edemezler. Bir diğer deyişle bazı parçalar araçların çalışması için zorunlu elemanlardır. Özellikle bu parçalardan biri olan motorlar arabanın en önemli parçaları arasında yer alır. Sandık motorlar kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Sandık motor türünün ne olduğu geniş kitlelerce bir merak konusu. Sandık motor, fabrikadan sıfır olarak çıkmış motor türlerine verilen isimdir. Sandık motor modelleri,  fabrikadan yeni çıkmış motorlardır. Kullanıma hazır halde olan sandık motorların az kullanılmış versiyonlarına ise çıkma sandık motor adı verilir.

Komple Sandık Motor Nedir?

Komple Sandık Motor Nedir?

Komple sandık motor, sandık motordaki parçaların tamamının motorun üzerinde yer aldığı motor çeşidi olarak tanımlanabilir. Yarım sandık motorun aksine komple sandık motor modellerinde eksik parça yer almaz. Motorun genelinde bir arıza varsa veya motor komple değişmesi gerekiyorsa, komple sandık motor kullanılması önerilir. Komple motorlar ve motor boşluğunun içerisine oldukça hızlı bir şekilde yerleştirilebilen komple sandık motorlar aynı zamanda kolaylıkla  civatalanabilir. Komple sandık motorlar direkt olarak şanzıman üzerine takılabilen motorlardır. Takımı sırasında ekstra veya zorlu bir işlem yapılma gereksinimi duyulmaz.

Yarım Sandık Motor Ne Demek?

‘’Yarım sandık motor nedir?’’ sorusunun cevabı geniş kitlelerce merak ediliyor. Motorun gömlek ve piston kısımları dışında kalan parçaları revizyona uğramış motorlara yarım sandık motor deniliyor. Yarım sandık motorlarda genellikle siboplar, segmanlar ve sibop gaydları önemli değişimlere geçirir. Tıpkı sandık motorlar gibi yarım sandık motorlar da araçların performansını artırmak için en çok tercih edilen motor çeşitleri arasında yer alır. Yarım sandık motorlar, motorunda krank mili eksik olan sürücüler için yapılan öneriler arasındadır.

Yarım Sandık Motor Ne Demek?

Sandık Motor Arızasında Ne Yapmalı?

Motor arızası durumunda en hızlı şekilde araç tamire götürülmelidir. bu gibi bir durumda size en yakın Otopratik noktasını tercih edebilirsiniz. Aracınızı tamir ettirmek için online olarak
oto servis randevusu alabilirsiniz. Yine online olarak hızlı şekilde oto servis fiyat listesine de ulaşabilirsiniz.