Otopratik Logo
close hamburger menu

BMW Servis Ankara

BMW marka aracınıza bakım, onarım yaptırmak üzere Otopratik Ankara servis noktalarını ziayert edebilirsiniz. BMW servisi Ankara randevusu için online olarak ilerleyebilirsiniz. Otopratik.com.tr rehberliğinde hem online randevu alabilir hem de online olarak BMW servis Ankara fiyat listesine bakabilirsiniz. Fiyat listesinden yer alan servis hizmetlerini değerlendirerek bütçenize uygun bir planlama yapabilirsiniz. 

 

Doğru BMW Servisi İle Aracınızın Kullanım Ömrünü Uzatın!

BMW bakım servisi Ankara arayışında doğru oto servis seçimi ile aracınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü çoğu zaman yapılan doğru işlemler, aracın kullanım ömrüne etki eder. Peki, motorlu araçların uzun ömürlü olması için alınabilecek önlemler nelerdir?

 
  • Kullanıcı Etkisi

Her eşyada olduğu gibi motorlu araçlarda da kullanıcı hatası, hızlı yıpranmaya neden olabilir. Sürekli  olarak aşırı hızlı araç kullanmak, ani frenleme yapmak ve sürekli yük taşımak ya da kötü arazide araç kullanmak gibi sürücü hataları aracı hızlı yıpratır. Bu genellemeler hem otomobiller hem de hafif ticari araçlar için uzun vadede geçerlidir. 

 
  • Orjinal Uyumlu Parça Tercihi

Otomobil ya da hafif ticari araçların kullanım ömürleri boyunca bazı parçaları eksilir, eskir ya da bozulur. Söz konusu parçaların onarımı, bakımı ya da temizlenmesi yeterli olmadığında değişim tercih edilir. Yeni parça tercihinde orjinal uyumlu olan seçilmelidir. Çünkü orjinal uyumlu parça demek, aracın fabrika verileri ile uyumlu olan parça demektir. Aksi halde takılan parça farklı parçalarla uyumlu çalışmayabilir. Bu da zaman içinde uyumsuzluk kaynaklı parça arızası, performans kaybı, yüksek yakıt tüketimi gibi sonuçlar doğurabilir. 

 
  • Uzman Teknisyen Tercihi

Aracınıza bakım yapacak kişilerin bu konuda eğitimli olması ve deneyimli olması önemlidir. Deneyimli ve teknik anlamda eğitimli personel, işlem konusunda prosedürü izler ve çözüm sunar. 

 
  • Doğru Teşhis ve Doğru Uygulama

Motorlu araçlarda sorunun kaynağını bulmak her zaman çok kolay olmaz. Doğru teşhiş için doğru ölçüm ve bu ölçüm sonuçlarını fabrika verileri ile karşılaştırırken deneyimli bir bakış gerekir. Teşhis konulduktan sonra da adım adım uygulama yapılmalıdır. 

 
  • Periyodik Bakım ve Oto Check-Up

Motorlu araçlarda periyodik bakım yaptırmak, aracın yağlarının ve sıvılarının eksilmesinin önüne geçer. Bakımlar, aracın genel durumunu korumaya yardım eder. Zaman zaman yapılan oto check-up ile de varsa sorun, tespit edilir ve erken önlem alınır. 

 

Otopratik BMW Servis Ankara Hizmetleri

BMW marka aracınızla ve diğer marka otomobil ya da hafif ticari araçlarla ilgili hizmetler için Otopratik sistemine güvenebilirsiniz. Otopratik BMW servisi Ankara hizmetleri ekseninde aracın bakımından onarımına uzanan bir kapsamda güvenle ilerleyebilirsiniz. Oto klima dezenfeksiyonu, oto polen filtresi değişimi, klima kompresör tamiri, klima bakımı gibi klima ile ilgili konu başlıklarında destek alabilirsiniz. Oto silecek değişimi gibi parça değişimi konularında da garanti ve orjinal uyumlu olma ekseninde hizmet alarak ilerleyebilirsiniz.