Otopratik Logo
close hamburger menu

Bridgestone Lastik Güvencesi Nedir?

Bridgestone Lastik Güvencesi, yoldan kaynaklı hasarla karşılaşıldığında hasarlı lastiğin ücretsiz bir şekilde yenisiyle değiştirilmesidir.

Kimler Faydalanabilir?

1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2024 tarihleri arasında; Türkiye'deki yetkili Bridgestone, Lassa, Otopratik, Lastiğim ve Orjinal Ekipman Plaza satış noktalarından en az 4 adet Bridgestone marka binek otomobil veya 4X4 arazi lastik satın alan özel araç sahipleri yararlanabilir.

Kampanya yaz ve kış lastikleri için de geçerlidir.

Kampanya; ruhsattaki araç cinsinde binek otomobil ve arazi taşıtı (4x4 SUV) yazan bireysel müşteriler için geçerlidir. Ruhsattaki araç cinsinde; panelvan, minibüs, kamyonet yazan araçlar kampanya kapsamına girmez.

Bu kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez.

Kampanyaya Katılan Satış Noktaları Hangileridir?

Nasıl Kayıt Olunur?

Son kullanıcı tarafından fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde www.bridgestone.com.tr sitesindeki “Kampanyalar” bölümünden talep edilen bilgiler girilerek kayıt işlemi yapılır.

Kayıt işlemi yapıldıktan sonra girilen bilgiler kontrol edilir. Giriş yapılan bilgiler doğrulanırsa, üyelik numarası müşterimizin cep telefonuna SMS’le gönderilir ve kampanyadan faydalanmaya başlar.

Lastiğin değişimi sırasında üyelik numarası talep edilecektir. Girilen bilgiler, www.bridgestone.com.tr sitesindeki “Kampanyalar-Sorgula” bölümünden üyelik numarası ya da plakayla web sitelerinden her zaman kontrol edilebilir.

Kayıt Ol

Kampanya Hangi Hizmetleri Kapsar?

Delinme, kesilme ve darbe sonucu tamiri mümkün olmayan yol hasarlarında, hiçbir ücret ödemeden, hasarlı lastiğin bire bir aynı veya muadil ebat ve desende yenisiyle değişimini sağlar.

Bridgestone Lastik Güvencesi ile sadece lastikte meydana gelebilecek hasarlar hizmet kapsamındadır.

Kampanya kapsamında satılan lastiklerin, aracın orijinal veya muadil ebat ve yük indeksine uyumlu olması gereklidir.

Lastiklerde garanti kapsamına giren fabrikasyon bir hata olursa, değişim yapılır ve ilk fatura tarihinden itibaren kampanyadan faydalanma hakkı devam eder.

Kaç Adet Lastik İçin Geçerlidir?

1 adet lastik için geçerlidir. Kampanya; aynı T.C. kimlik numarası, plaka ve fatura için sadece bir kez uygulanabilir. Kampanya üyelik hakkı, lastiği satın alan müşterimize aittir, başkasına devredilemez.

Ne Kadar Süre ile Faydalanılır?

Fatura tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir.

Lastikte Hasar Olursa Ne Yapılır?

Hasar durumunda son kullanıcı en yakın yetkili satış noktasına gider. En yakın yetkili satış noktası bilgisi Bridgestone için 0850 210 43 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezlerinden öğrenilebilir.

Yetkili Satış Noktasına Gidildiğinde Ne Yapılır?

Hasarlı lastik, faturasıyla birlikte yetkili satış noktasına teslim edilir. Üyelik numarası ile hasarlı lastiğe ait bilgiler yetkili satış noktası tarafından e-garanti sistemindeki "Kampanya Kullanımı Girişi" bölümüne girilir.

Hasar Onayı Nasıl Verilir?

Bridgestone Teknik Ekibi tarafından yapılacak kontrol sonrasında güvence kapsamına giren hasar onaylanırsa son kullanıcıya SMS ile bilgilendirme yapılır. Bu durumda yetkili satış noktası tarafından herhangi bir ücret alınmadan yeni lastik takılır.

Lastiğin değişimi sırasında yapılan işçilik, tamir ve diğer hizmetler son kullanıcıya aittir.

Son Katılım Tarihi: 31.12.2024

Kampanya Koşulları

Lastik Güvencesi Kapsamına Girmeyen Durumlar Nelerdir?

 • Fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde üyelik kaydı yapılmayan lastikler
 • Fatura tarihinden itibaren 1 yılı geçmiş lastikler
 • Yetkili Bridgestone, Lassa, Otopratik, Lastiğim ve Orjinal Ekipman Plaza satış noktalarından satın alınmamış lastikler
 • Bridgestone markası dışındaki lastikler
 • Faturası ibraz edilmeyen lastikler
 • 5 mm diş derinliğinin altında kalan lastikler
 • Tamiri mümkün olan lastik hasarları
 • Terör, vandalizm, afet vb. mücbir sebepler sonucu oluşan hasarlar
 • Farklı bir güvence kapsamına giren trafik kazaları sonucu oluşan hasarlar
 • Lastiklerin janttan sökülmesi veya takılması sırasından meydana gelebilecek hasarlar
 • İbraz edilen faturanın uygun olarak hazırlanmadığı durumlar
 • Bridgestone Lastik Güvencesi uygulaması hasar bildirimi ve hasar tazmin sürecine aykırılık teşkil eden veya söz konusu sürecin takip edilmediği haller
 • Ticari amaçlı kullanılan araçlar, taksiler, kiralık araçlar, yarış araçları, resmi kurumlara ait araçlar
 • Ruhsattaki araç cinsinde; panelvan, minibüs, kamyonet yazan araçlar kampanya kapsamına girmez
 • Toptan, internet ve filo satışları
 • Brisa bayileri ve Yetkili İş Ortaklarının (Bridgestone, Lassa, Otopratik, Lastiğim ve Orjinal Ekipman Plaza) kişisel ve işletmeleriyle ilgili kullanımları amacıyla yapılan satışlar kampanya dışında yer almaktadır.
 • Bu hizmet yalnızca Türkiye'deki (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kapsam dışındadır) yetkili satış noktalarından gerçekleştirilen alımlarda geçerli olup, Türkiye sınırları dışında bu hizmetten faydalanılma imkanı bulunmamaktadır

BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş kampanyaya ilişkin tüm haklarını saklı tutar.