Otopratik Logo
close hamburger menu

Audi Arıza Lambaları

Audi markası, 1909 yılında August Horch tarafından Almanya’da kurulmuştur. Audi’nin herkesin aklında yere sahip olan logosundaki dört halka, 1932 yılında birleşen Horch, DKW, Wanderer ve Auto Union şirketlerini temsil eder. Diğer tüm araçlarda olduğu gibi Audi model araçların gösterge panelinde de sürücüyü müdahale edilmesi gereken arıza durumlarında uyarmak için arıza lambaları bulunuyor. Bu arıza lambaları aracınızın motoru çalıştıktan sonra hepsi yanar hale gelir ve yaklaşık 1-2 saniye sonra tekrardan sönmeleri gerekir. Fakat aracınızın gösterge panelinde bulunan arıza lambalarından biri veya birkaçı hala yanmaya devam ediyorsa aracınızda bir sorunun olduğunun işaretidir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda soğukkanlılığınızı koruyarak aracınızı uygun bir yere park ettikten sonra arıza lambaları kontrolü için Otopratik servis birimleri ile iletişime geçebilirsiniz. Otopratik servis birimlerinin hepsinde, Audi model araçlarınızın teknik özelliklerinde daha da ustalaşmak adına eğitimlerden geçmiş teknik çalışan ekipler bulunuyor. Bu ekipler sayesinde tamamen çözüm odaklı ve son derece müşteri memnuniyeti sağlanarak tüm şeffaflığı ile hizmet alabilirsiniz. Tüm bu imkanlardan en kolay ve hızlı bir şekilde faydalanmak için Otopratik öncülüğünde Audi arıza lambaları randevusu oluşturabilirsiniz.

Audi Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Arıza lambaları, sürücülerin asla ihmal etmemesi ve her zaman iletilen uyarıları son derece dikkate alarak seyahat etmeleri gereken aracın önemli bir parçasıdır. Tüm araçlarda bulunan gösterge panelleri üzerinde bulunan bu arıza lambaları, araçta oluşan ya da ileride oluşabilecek olan problemi sesli ve ışıklı bir şekilde sürücüye bildirmeye yarayan, her araçta sorunsuz bir şekilde çalışması gereken uyarı sistemidir. Audi marka araçlarda bu arıza lambaları her zaman bir arızayı bildirmeyerek, sürüş esnasında yapılan hataları da sürücüye bildirebilir. Sürüş güvenliğini tehdit eden ve edebilecek sorunları en hızlı bir şekilde sürücüye bildiren arıza lambaları sayesinde istenmeyen kazaların önüne çok daha kolaylıkla geçiliyor. Sürücülerin daha kolay alışabilmesi adına her araçta bulunan arıza lambalarının sembol ve konumları neredeyse aynıdır. Fakat buna rağmen araçtan araca değişiklik göstererek, gösterge panelinde bulunan ikaz lambalarının sembol ve kesin konumları nadir de olsa farklılık gösterebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, kafa karışıklılığınızın en hızlı ve güvenilir bir şekilde giderilmesi için Audi bakım servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Audi Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları

Audi marka aracınızın gösterge panelinde bulunan her bir arıza lambası sürüş güvenliğiniz için önemli unsurlar olarak her zaman dikkat edilmesi gereken maddeler arasında yer alıyor. Aracınızda büyük bir öneme sahip olan ikaz lambaları her zaman kritik bir sorunu bildirmese de ileriye yönelik oluşabilecek bir sorunun habercisi de olabilir. Yanan arıza lambaları üç farklı renk ışık ile yanar, farklı renk yanan ışıklar sayesinde durumun ciddiyetini daha kolay anlayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yanan arıza lambasının bildirdiği durumun ciddiyetini anlamak için bilmemiz gerekenlerden birisi de bu renklerin ne anlam ifade ettiğidir. İşte yeşil sarı ve kırmızı renk arıza lambalarının anlamları. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.
 
Aracınızı çalıştırdınız, fakat siz harekete geçmeden kırmızı renkte bir arıza lambası hala yanmaya devam ediyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda motorunuzu durdurmanız ve servis destek randevusu almanız tavsiye edilir. Fakat sürüş esnasında yanan kırmızı renk bir arıza lambası ile karşılaşırsanız, panik yapmadan aracınızı en uygun yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra profesyonel bir servis desteği almalısınız. 

Otopratik Audi Servis Fiyatları

Otopratik kurulduğu günden bu yana müşterilerine daha profesyonel ve en önemlisi müşteri dostu ekonomik imkanlar dahilinde hizmet sunmaya gayret göstermiştir. Bu gösterilen gayret sonucunda da Otopratik sisteminin deneyimli çalışanları müşterilerine bakım ve araçların diğer ihtiyaçları için ekonomik paketler sunuyor. Paketler arasında seçim yapabilmek Otopratik çalışanlarının geliştirdiği çevrimiçi platform sayesinde çok daha kolay ve hızlıdır. Yapmanız gereken tek şey Otopratik web sitesi üzerinden ihtiyacınız olan onarım hizmetini seçmek. Daha sonrasında kolaylıkla Audi arıza lambaları fiyatlarına kolaylıkla erişerek, kendinize en uygun tarih için randevu oluşturabilirsiniz.