Otopratik Logo
close hamburger menu

BMW Arıza Lambaları

Bavyera Motor Fabrikaları olarak Türkçe açılıma sahip olan, genellikle anılan kısaltmasıyla BMW, 1916 yılında kurulan Alman otomobil üreticisidir. Bir çok araçta olduğu gibi BMW marka ve model araçlarda da arıza lambaları çokça bulunuyor. Aracınızda ters giden bir durum olduğunda, sorunun ne olduğunun daha kolay anlaşılması adına arıza lambalarından gerekli olan yanıyor olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda tek yapmanız gereken Otopratik uzmanlığına güvenerek, aracınızı en yakın Otopratik servisine götürmektir. Otopratik servisinden yardım aldığınızda aracınıza alanında uzmanlaşmak adına eğitimler almış çalışanlar tarafından oto check up da yapılarak arıza lambalarının neden yandığı çok kolay bir şekilde tespit edilir. Aracınızı Otopratik servisine götürmeden önce BMW arıza lambaları randevusu alırsanız hem uzman çalışanlar tarafından yardım görmeniz kolaylaşır hem de zamanınızdan tasarruf etmiş olursunuz. 

BMW Arıza Lambası Anlamları Nelerdir? 

Siz müşterilerimizin yüksek ihtimalle bu yazıyı okumadan önce BMW marka ve model aracınızın arıza lambaları yandı ve sorunun ne olduğunu merak ediyorsunuz. Öncelikle böyle beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda tereddüt etmeden Otopratik sayesinde her türlü desteği alabileceğinizi unutmamanız gerekir. Ama konuyla alakali bilgi verecek olursak BMW marka ve model araçlarınızda kontağı ilk döndürdüğünüzde gösterge panelinde bulunan ikaz ışıklarının hepsi yanar ve 1-2 saniye sonra bir sorun yoksa otomatik olarak sönerler. Fakat sönmeyen ve aralarında kırmızı renkte yanmaya devam eden arıza lambaları varsa aracınızı çalıştırmamanız tavsiye edilir. Birçok model ve marka aracında aynı ikaz ve arıza lambalarını kullanan diğer araç markaları gibi BMW’de aynı ikaz ve arıza lambaları sembollerini kullanıyor. Fakat nadir de olsa modelden modele bu lambaların sembolleri değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle müşterilerin akıllarında karışıklıklar olabiliyor ve en yakın BMW bakım servisinden yardım almalarını tavsiye ediyoruz. 

BMW Gösterge Paneli Arıza Lambaları 

Aracınızdaki gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaretler yolu ile size aracınızdaki sorunla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Gösterge panelindeki bu işaretler her zaman önemli bir arızanın sinyali olmasa da genellikle aracınıza dair bir sorunun oluşmaya başladığının göstergesidir ve ilerleyen dönemlerde aracınızdaki sorunun daha da önemli hale gelip sürüş güvenliğinizi tehdit etmemesi için kendinize en yakın Otopratik servisinden destek almalısınız. Uyarı ışıklarının çoğu tüm marka ve model otomobillerde aynı olmakla beraber markadan markaya gösterge paneli üzerindeki veya etrafındaki kesin konumları değişebilir. Uyarı ışıkları renklerine göre farklı anlamları ifade etmektedir. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanım halinde, 
Sarı: Bir şeyler düzgün çalışmıyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı servis çalışanlarına kontrol ettirin,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Tüm otomobillerde, motor yönetim ışığı veya yağ basıncı uyarı ışığı gibi farklı sistemlerle çeşitli gösterge paneli uyarı ve arıza lambaları bulunur. BMW marka ve model araçlarda da diğer marka araçlarda olduğu gibi, bu ışıklar birkaç dakikalığına görünür hale gelecekler ve kısa bir süre sonra sönecekler. Fakat motor çalışır hale geldikten sonra bu ışıklardan bazıları hala yanıyorsa aracınızın kontağını kapatıp hızlı bir şekilde en yakın Otopratik servis desteğiyle iletişime geçmeniz tavsiye edilir. 

Otopratik BMW Fiyatlandırmaları 

Brisa güvencesiyle, Otopratik sayesinde BMW marka ve model aracınızın arıza lambaları yandığında servis destek hizmeti alabilmek son derece pratik ve hızlı gerçekleşiyor. Otopratik, müşterilerine ihtiyacı olan hizmeti daha güvenilir ve bütçe dostu hale getirmek için ekonomik paketler sunuyor. Sunulan bu paketler arasından ihtiyacınız olanı seçmek Otopratik çevrimiçi platformu sayesinde çok kolay. Oluşturulmuş bu sistem sayesinde aracınızın ihtiyacı olan pakedi seçtikten sonra BMW arıza lambaları fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.