Otopratik Logo
close hamburger menu

BMW İkaz Lambaları

Mini ve Rolls-Royce otomobil şirketlerine de sahiplik yapan BMW, 1916 yılında kurulan Alman otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisidir. Her marka araçta bulunduğu gibi BMW marka araçlarda da birden fazla ikaz lambaları bulunuyor. Sürücünün sürekli dikkate alması gereken hususlardan birisi olan ikaz lambaları, aracınızda bir sorun olduğunda ışıklı ve sesli bir şekilde sürücüyü uyarıyor. Bu gibi durumlarda panik yapmadan aracınızın ikaz lambaları kontrolü için en güvenli seçeneklerden birisi olan Otopratik servisleri ile iletişime geçebilirsiniz. Otopratik, alanında uzman teknik kadrosu, müşteri memnuniyeti,çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile müşterilerine en kaliteli hizmeti sunabilmek için büyük bir çaba gösteriyor. Kendinize en uygun tarihte BMW ikaz lambaları randevusu almak Otopratik rehberliğinde çok daha kolay bir hale geliyor. 

BMW İkaz Lambaları Anlamları Nelerdir?

İkaz lambaları sürücülerin ihmal etmemesi ve her zaman verilen uyarıları dikkate almaları gereken aracın önemli bir parçasıdır. Tüm araçlarda gösterge panelinin üzerinde bulunan, araçta oluşan ya da ileride oluşabilecek olan problemi sesli ve ışıklı bir şekilde sürücüye bildirmeye yarayan, her araçta sorunsuz bir şekilde çalışması gereken uyarı sistemidir. Bu lambalar her zaman bir arızayı bildirmeyerek, sürüş esnasında yapılan hataları da bildirmektedir. İkaz lambaları sürüş güvenliğini tehdit eden sorunları en hızlı bir şekilde ileterek istenmeyen kazaların önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Sürücülerin daha kolay adapte olabilmesi için neredeyse her araçta gösterge paneli üzerinde bulunan ikaz lambalarının sembolleri ve konumları aynıdır. Fakat yine de markadan ve modelden modele bu ikaz lambalarının sembol ve kesin konumları değişiklik göstererek kafa karışıklığına sebep olabilir ve sürücüyü yanıltabilir. Bu gibi durumlarda daha fazla bilgi sahibi olmak, kafa karışıklığını ortadan kaldırmak ve gerekli tedbiri almak için BMW Bakım Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

BMW Gösterge Paneli ve İkaz Lambaları

BMW marka aracınızın gösterge panelinde bulunan her bir ikaz lambası sürüş güvenliğiniz için önemli unsurlar olarak her zaman dikkat edilmesi gereken maddeler arasında yer alıyor. Aracınızın kontağını çalıştırdığınızda bu ikaz lambalarının hepsi yanacaktır ve 1-2 saniye sonra tekrardan sönüyor olacaklar. Fakat sönmemiş bir veya birden fazla ikaz lambası varsa bu da demek oluyor ki aracınızda yolunda gitmeyen bir şeyler var. Aracınızda büyük bir öneme sahip olan ikaz lambaları her zaman kritik bir sorunu bildirmese de ileriye yönelik oluşabilecek bir sorunun habercisi de olabilir. Yanan ikaz lambaları üç farklı renk ışık ile yanar. Bu gibi durumlarda yanan ikaz lambasının bildirdiği durumun ciddiyetini anlamak için bilmemiz gerekenlerden birisi de bu renklerin ne anlam ifade ettiğidir. İşte yeşil sarı ve kırmızı renk ikaz lambalarının anlamları. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Aracınızın gösterge panelinde yanan ikaz lambasının rengi kırmızı ise ve eğer henüz harekete geçmemiş iseniz aracınızın motorunu durdurmalısınız. Fakat bu kırmızı ikaz lambası sürüş esnasında yanarsa soğukkanlılığınızı koruyarak aracınızı en yakınınızdaki uygun bir yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra profesyonel bir servis ekibinden yardım istemelisiniz. 

Otopratik BMW Servis Fiyatlandırmaları 

Otopratik hizmet verdiği araçlarda en kaliteli hizmeti sunabilmek için kullandığı teknik ekipmanlar son teknoloji cihazlardan oluşuyor, araçlarda kullanılacak yedek parçalar ise en güncel, uyumlu ve garantili olanları tercih ediliyor. Bununla birlikte müşteri memnuniyetine son derece önem verildiği için müşteriler ihmal edilmeyerek, herkesin kolayca faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuluyor. Bu ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz BMW ikaz lambaları fiyatlarına kolaylıkla erişmenizi sağlar ve kendinize en uygun zamana randevu oluşturmak için hızlı bir şekilde yönlendirilirsiniz.