Otopratik Logo
close hamburger menu

Broadway Hava Filtresi

Renault markasının yıllar önce tanıttığı ve hala günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmiş olan Broadway modeli, sürücüler tarafından hala tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Her arabada olduğu gibi Broadway modellerinde de hava filtreleri bulunuyor. Bu hava filtreleri motora temiz havanın iletilmesi ve motor sağlığının korunması için büyük bir role sahip. Eğer siz de hava filtresi değişimi veya bakımı için bir teknik servis arıyorsanız Otopratik ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Renault model araçların teknik özelliklerine hakim teknisyen ekibi, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Otopratik servislerinden aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetlerini güven içerisinde alabilirsiniz. Zamanınızdan tasarruf etmek ve hızlı bir şekilde yardım almak için Otopratik rehberliğinde Broadway hava filtresi randevusu oluşturabilirsiniz.

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi 

Bir aracın çalışmasını sağlayan en önemli parça tabiki de motordur. Motorun tam verimde çalışabilmesi için, motoru destekleyecek bazı ek düzeneklere ihtiyacı vardır. Bu düzeneklerden birisi de motor sağlığı için büyük bir rol oynayan hava filtresidir. Hava filtresinin görevi, dışarıdan motora alınacak olan havanın önce temizlenerek kirli bileşenlerden ayrışması ve motora iletilmesini sağlamaktır. Motora alınacak hava, hava filtresinden geçmeden motora ulaşamaz. Hava filtresinin görevini başarılı bir şekilde yerine getirmesi sonucunda, motora ulaşması gereken hava temiz bir şekilde iletilir ve bu durum motor ömrü için büyük bir öneme sahiptir. 

Eğer aracınızın hava filtresi eski, görevini yerine getirmeyen ve değiştirilmesi gerekilen bir filtre ise motora giden havanın temizlenmeden gitmesine neden olacaktır. Bunun sonucunda da motordaki oksijen miktarı yetersiz olup, motorun maksimum güce ulaşmasını engelleyerek performans kaybına neden olacaktır. Ayrıca eskimiş hava filtreleri motora yetersiz oksijen gönderdiğinden, gaza ne kadar yüklenirseniz yüklenin bir şey değişmeyecek ve yakıtın çoğu yanmadan aracınızdan dışarı çıkacak. Bu durum da büyük bir yakıt israfına neden olacaktır. 

Broadway Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Broadway ve aslında diğer tüm araçların da hava filtresinin, normal kullanım koşullarında 10 bin kilometrede bir periyodik bakım zamanlarında değiştirilmesi gerekmektedir. Fakat günümüz şartlarında, şehirlerde oluşan hava kirliliği ve olumsuz hava şartları sebebiyle aracınızda herhangi bir performans düşüklüğü şikayetiniz olursa 5 bin kilometre sınırında da değiştirebilirsiniz. En kaliteli ve güvenli hava filtresi değişimi için Otopratik’i tercih ederek kolaylıkla Renault bakım servis hizmeti alabilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Türkiye’de bulunan onlarca şubesi ve her şubesinde aynı şartlarda en kaliteli servis destek hizmetini veren Otopratik, müşterilerin güvenini kazanmayı başarmıştır. Araç onarım hizmetlerinde kullanılan parçaların araca en uygun, orijinal ve garantili olmasına çok dikkat edilerek bir onarım sunulur. Buna ek olarak müşteriler de düşünülerek herkesin eşit bir şekilde faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunulmuştur. Onarım paketleri ve Broadway hava filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve dilediğiniz zamanda kendinize hızlı bir şekilde randevu oluşturmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.