Otopratik Logo
close hamburger menu

Clio 2 Hava Filtresi

Hava filtresi, motorun verimli çalışmasını sağlayan silindirlerin, içine giren havayı temizlediği için motor çekiş gücü ve dolayısıyla aracın performansı konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Hava filtresi bozulursa ya da hava filtresi tıkanırsa aracın çekiş gücü zayıflar. Bu durumda da motor zorlanmaya başlar.

Tıkanmış bir hava filtresi aracın maksimum gücüne ulaşmasını engeller ve motorda güç kaybına neden olur. Hava filtresi kirlenirse motora da kirli hava girer ve bu durum oksijen miktarının yetersiz kalmasına ve silindirlerin içindeki yanma kalitesinin azalmasına yol açar. Yanma odasında tam yanmanın gerçekleşmesi için motora gelen temiz havaya ihtiyaç vardır bunu da sağlayan temiz ve doğru kullanılan hava filtresidir.

Clio 2 model aracınızın hava filtresi tıkandı veya arızalandı ise yenisi ile değiştirmek için zaman kaybetmemelisiniz. Aksi takdirde aracınızın çekiş gücü düşer ve yakıt tüketimi hissedilir biçimde artar. Doğru hava filtresi kullanımı araçların motor sağlığı için çok önemlidir. Siz de aracınızın motor sağlığını önemsiyorsanız eğer değişim için gideceğiniz en güvenilir adres Otopratik’tir. Otopratik mağazalarında tecrübeli teknisyenler Clio 2 model aracınıza uygun hava filtresini takarak sizi daha büyük problemlerin oluşmasından korurlar. Otopratik güvencesinde yedek parça değişimi veya araç bakımı yaptırmak için size en yakın Otopratik bayisini Clio 2 hava filtresi randevusu bağlantısından kolayca alabilirsiniz. Renault bakım servisi için de en güvenilir adres Otopratik bayileridir.

Clio 2 aracınızın hava filtresinin tıkandığını veya arızalandığını aşağıda belirteceğimiz maddelerden de kolayca anlayabilirsiniz. Aracınızın yakıt tüketiminde anormal bir artış gözlemlerseniz, motor rölantide çalıştığı zaman motorun sesinin farklı geldiğini fark ederseniz, Clio 2 araç gösterge panelinde motor ışığı lambası yanarsa veya motorunuzun performansında hissedilir bir artış olursa, Clio 2 model aracınızın egzozundan siyah duman çıkarsa ilk bakmanız gereken yer Clio 2 hava filtresidir.

Otopratik bayilerinde sadece yedek parça değişimi yapılmamaktadır. Çeşitli bakımlar ve tespitler de Otopratik bayilerinde işinin ehli ustalar tarafından kısa sürede ve güvenilir bir şekilde yapılır. Oto arıza tespit ve egzoz muayenesi de bu yapılan işlemlerden bazılarıdır.

Otopratik bayilerinde tecrübeli ustaların yaptıkları tüm işlemler ve değiştirilen tüm yedek parçalar için Otopratik garantisi altındadır.

Clio 2 Hava Filtresi Fiyatları

Clio 2 hava filtresi fiyatları için otopratik.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. En uygun yedek parça değişimi için yine tercihiniz Otopratik bayileri olacaktır. Fiyat listesinden tüm yedek parçaların fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Otopratik fiyat listesi dilerseniz internetten araştırma yaparak fiyat karşılaştırması da yapmanıza olanak sağlamaktadır. Otopratik bayisine geldiğinizde yapılacak işlem için hem yazılı hem de sözlü bilgilendirme tarafınıza sağlanır talebiniz doğrultusunda aracınız mağaza içerisine alınarak bakım veya yedek parça değişim işlemi Otopratik güvencesi ile yapılır. Otopratik mağazaları aynı anda en az üç aracı bakım veya yedek parça değişimi için işleme alınabilir genişlikte tasarlanmıştır.