Otopratik Logo
close hamburger menu

Clio 4 Silecek

Otopratik rehberliği ile, Fransız otomotiv markası Renault’un model ailesinde yer alan aracınız Clio 4 için parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında alanında yetkin uzman teknisyenler yardımı ile Renault Clio 4 bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up gibi birçok hizmeti kolaylıkla ve pratik bir şekilde alabilirsiniz. Genel olarak Clio 4 marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz.Clio 4 silecek randevusu için de Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. Bu sayede vakit kaybını azaltarak aracınız için gereken bakım ve onarım işlemlerini başlatabilirsiniz.

Silecek Sistemi Nedir?

Sürücünün yolu görebilmesi için özellikle yağmurlu, karlı ve çamurlu havalarda silecekler büyük önem arz eder. Sileceklerin çalışmadığı, sorun çıkardığı noktada güvenli bir sürüşten bahsedilemez. Silecek motoru ve silecek mekanizması ön camın hemen önünde yer alan, kaput panel kapağının altına monte edilmiştir. Cam silecekleri, camı su geçirmez bir şekilde temizler ve ön cam boyunca sayısız defa geriye ve ileriye doğru hareket de eder. En yüksek hızlarında ise daha yüksek bir hızla hareket eder. Sileceklerin programlanandan daha yavaş çalışması, tek bir hızda sabit çalışması veya hareket etmemeleri en yaygın arıza belirtilerindendir.

Araç Silecek Sistemi Nasıl Çalışır?

Sileceği, silecek kolundan çalıştırdığınızda, silecek anahtarı sinyali kontrol modülüne (Body Control Module (BCM)) gönderir. Kontrol modülü silecek rölesini çalıştırır. Röle, silecek motoruna 12 volt güç gönderir. Motor 360 0 dönerken deve boynunu hareket ettirir, deve boynu iki silecek kolunun hareket kolunu çalıştırmak için ara bağlantı çubuğunu hareket ettirir; bu sayede silecek kolları bir sağa bir sola çevrilir. Sileceklerle ilgili bir sorunu giderirken, yetkili servislerde veya ilgili tamirhanelerde kontrol modülüne çok işlevli anahtarın düzgün çalışıp çalışmadığını gösteren bir test aleti kullanılır.

Aracınızın silecekleri çalışmıyorsa, ustanız veya yetkili servis önce sorunu teşhis etmesi, ardından arızalı parçayı sipariş etmesi gerekir. Bu, arabanızın aynı gün tamir edilemeyeceği anlamını taşır. Çünkü sık arıza veren bir sistem olmadığından sipariş geçmeleri gerekebilir. 

Otopratik Renault Clio 4 Silecek Sistemi

Otopratik’te Renault bakım servisi ile Clio 4 otomobiliniz için uygun parça değişimni kolaylıkla sağlamanız mümkün. Ayrıca Renault Clio 4 ile uyumlu silecek ihtiyacına güvenle cevap bulabilir, silecek değişimi hizmetinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Otopratik uzmanlığı ile doğru silecek setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilir ve Clio 4 silecek fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Otopratik sadece silecek değişimi değil, aracınızın markası her ne olursa olsun, oto ekspertiz, oto check up, full kontrol, gerekli analiz, onarım ve değişim gibi aracınızın ihtiyacı olarak tüm hizmetlere kaliteli, profesyonel ve ekonomik hizmetler veriyor. 

Kaliteli bakım ve araç hizmetlerinden faydalanmak için Otopratik’i ziyaret edin!