Otopratik Logo
close hamburger menu

Clio Triger Seti

Renault Clio model aracınızın tüm bakımlarını Otopratik mağazalarında yaptırabilirsiniz. Otopratik, kaliteli oto servis anlayışıyla hizmet sunuyor. Motor bakımı, yağ değişimi, lastik kontrolü, oto check-up ve triger kayışı değişimi gibi pek çok işlemi güvenle tamamlayabilirsiniz. Renault Clio Triger seti ihtiyacı için orjinal uyumlu parça desteği ile güvenli sonuç alabilirsiniz.  Yeni triger setini uzun ömürlü kullanmak ve aracın diğer parçaları ile uyumlu çalışmasını sağlamak üzere deneyimli ustalar tarafından değişim yapılması da önemli. Renault bakım servisi konusunda Otopratik uzmanlığını tercih edebilirsiniz. 

Otopratik’te Online İşlem Yapmak Kolay

Araç bakım sürecini pratik bir hale getirmeyi önemseyen Otopratik’te aracınızın bakım ihtiyaçları konusunda online bir süreç yönetimi deneyimleyebilirsiniz. Otopratik, kullanıcının süreci online yönetebileceği güçlü bir altyapı sunuyor. Bu amaçla randevu almak, teknik bilgi edinmek, fiyat öğrenmek, en yakın Otopratik mağazasını bulmak gibi pek çok işlem, online yapılabiliyor. Otopratik.com.tr üzerinden Renault Clio triger seti randevusu alabilirsiniz. Pratik bir biçimde online randevu oluşturabilir ve planlarınız değişirse saat ya da tarih konusunda değişiklik yapabilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden yine çok pratik bir biçimde online olarak Renault Clio Triger seti fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. 

Triger Seti Nedir?

Zamanlama kayışı ya da eksantrik kayışı olarak da bilinen bir oto parçasıdır. motorun senkronizasyonunu sağladığı için zamanlama kayışı olarak da adlandırılır. Krank milinden aldığı hareketi eksantrik miline iletip bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlar. Oldukça sağlam bir malzemeden üretilmesine karşın triger kayışının bir kullanım ömrü vardır. Triger kayışı koptuğunda motor çalışmaz. Bu nedenle kopma noktasına gelmeden gerekli yenileme yapılmalıdır. Triger kayışı koptuğunda bazı belirtiler ortaya çıkar. Motordan gelen yüksek ses, ilk belirtidir. Bu yüksek sese eşlik eden yanık kokusu da olabilir. Egzoz borusundan çıkan aşırı siyah duman da triger kayışının koptuğunu göstergelerinden biridir. 

Araç sahiplerinin triger kayışı konusunda bilgi sahibi olmaları sürüş güvenliği ve motorun uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Triger kayışının ne durumda olduğunu öğrenmek üzere periyodik bakım hizmetinde bilgi almak önerilir. Triger kayışının bakımı, kullanım ömrü gibi konularda da oto servis uzmanına danışmak yararlı olacaktır. 

Triger Seti Nasıl Değiştirilir?

Araç bakımında motor yağı, silecek suyu değişimi gibi bazı işlemleri kullanıcılar kendileri yapmayı tercih edebiliyor. Bu işlemler zahmetli olsa da prosedüre uyarak uzman olmayan kişiler tarafından da yapılabiliyor. Ancak bazı parçaların değişimi için uzmanlık ve özel araçlara gereksinim duyuluyor. Triger kayışı değişimi de uzmanlık isteyen bir iştir. Ayrıca bu işlem için bazı araçlar ve cihazlar gereklidir. Bu nedenle araç sahiplerinin kendi başına yapabileceği bir bakım değildir. Triger seti değişimi için Otopratik servis noktalarından destek alabilirsiniz. Orijinal uyumlu parça desteğiyle triger kayışı değişimi sağlayabilirsiniz.