Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiorino Hava Filtresi

Türkiyenin birçok şehrinde verdiği kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyetinin en yüksek seviyede tutulduğu ve her geçen yıl müşterilerin güveninin daha da arttığı bir firma olarak bilinen Otopratik, müşterilerin başta Fiorino olmak üzere, diğer tüm marka ve model araçlar için en kaliteli yedek parçaları temin ederek tüm bakım ve onarım hizmetlerini sunuyor. Aracınızın motor sağlığı için önemli bir yere sahip olan hava filtresi, bir araçta sorunsuz şekilde çalışması gereken parçalardan bir tanesidir. Eğer hava filtresi değişimi veya bakımına ihtiyacınız varsa hızlı bir şekilde Otopratik yetkilileri ile iletişime geçerek, ihtiyacınız olan hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz. Vakit kaybetmemek ve daha hızlı bir servis hizmeti alabilmek için Otopratik rehberliğinde Fiorino hava filtresi randevusu oluşturabilirsiniz. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi 

Bir aracın harekete geçebilmesi için ihtiyacı olan en temel parça motordur. Aracınızda bulunan motorun tam verimli bir şekilde çalışabilmesi için, motoru destekleyen diğer parçalara da ihtiyaç vardır. Bu parçalardan en önemlisi de motor sağlığı için büyük bir yere sahip olan hava filtresidir. Hava filtresinin görevi, dışarıdan alınacak olan havanın motora iletilmeden önce temizlenmesi ve oksijen miktarı fazla olan havayı motora iletmektir. Dışarıdan alınan hava, hava filtresinden geçmeden motora ulaşamaz. Eğer aracınızın hava filtresi doğru bir şekilde çalışıyor ise, motora ulaşması gereken hava temiz bir şekilde ulaşarak motor sağlığınızı korur ve motorunuz kaliteli bir şekilde çalışmaya devam eder. 

Ancak aracınızda bulunan hava filtresi, eski, deforme olmuş ve görevini yerine getirmiyor ise bu aracınızın motoru için büyük bir sorun demektir. Çünkü motora ulaşan hava temiz olmamakla birlikte yeterli oksijene de sahip değildir. Bunun yaşanması sonucunda motora yeterince oksijen ulaşmadığı için, motorun sağlıklı çalışmasını engelleyerek performans kaybına sebep olacak bir durum gerçekleşir. Aracınızın performans yetersizliğini farkettiğinizde gaza ne kadar yüklenirseniz yüklenin, bunun herhangi bir güç artışı sağlamadığını siz de göreceksiniz ve aracınızın yakıtının çoğu yanmadan dışarı atılacaktır. Hava filtresinin iş görmemesi motorunuzu eskitmeyle kalmayarak büyük bir yakıt israfına da neden olacaktır. 

Fiorino Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Herhangi bir aracın hava filtresi, araba üreticisi firmalar tarafından edinilmiş bilgilere göre her 10 bin kilometrede bir periyodik bakım zamanlarında değiştirilmesi gerekiyordur. Ancak aracınızın performansından şikayetçiyseniz ve günümüzde özellikle şehir içlerinde sıklıkla karşılaşılan hava kirliliği ve olumsuz hava koşulları nedeni ile aracınızın hava filtresini her 5 bin kilometrede bir bakıma götürebilir gerekli görülürse değiştirebilirsiniz. Hava filtresi değişimi ve daha birçok araç onarım hizmeti için Renault bakım servisleri ile Otopratik sayesinde hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları

Otopratik’i tercih etmenizle beraber, alacağınız araç onarım hizmeti sonrasında, aracınızın ömrü uzamış, daha performanslı ve ilk günkü gibi bir sürüş deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hizmette kaliteden ödün verilmemesinin yanında, tüm müşterilerin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri de bulunuyor. Bu onarım paketleri ve Fiorino hava filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Otopratik’in web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sonrasında dilerseniz kendinize en uygun tarih için hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.