Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Hava Filtresi

Renault, Türkiye’de 1969 yılından beri yüksek üretim kapasitesine sahip olarak, her yıl yaptığı yüksek ihracatlarla ülkenin endüstrisine büyük katkıda bulunan Fransız bir şirket grubudur. Türkiye’de yaptığı büyük satışların arasında en popüler modeller arasında yer alan Fluence modeli, gerek tasarım gerek sürüş konforu olarak araç sahiplerini çok memnun bırakan bir model olmuştur. Otopratik, alanında uzman teknisyen ekibi, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile en kaliteli servis destek hizmetini sunmak için tüm imkanlarını müşterilerine sağlıyor. Motor sağlığınız için çok önemli bir rol oynayan hava filtresi değişimi ve diğer birçok onarım hizmeti için Otopratik’i tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan servis destek hizmeti için beklemeden, zamanınızdan tasarruf etmek için Otopratik öncülüğünde Renault Fluence hava filtresi bakım randevusu alabilirsiniz. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi

Her türlü zorlu hava şartlarında da olmak üzere, motoru sıkıştırmadan gerekli olan havayı motora iletmek ve nefes almasını sağlamak hava filtresinin görevleri arasında yer alıyor. Fluence hava filtresinin aracın gereksiz yakıt tüketiminde de önemli bir rolü vardır. Araçta bulunan tıkanmış bir hava filtresinin, aracın maksimum beygir gücüne ulaşmasını engellediği gibi aracın fazla yakıt tüketimine de sebep olur. Bu sebeple motorda güç kaybı gibi sorunlar da ortaya çıkar. Motor mekanizmasında basit bir parça olarak gözüken hava filtresi aslında çok önemli bir yere sahiptir. Hava filtresi kirlendiğinde ve gerekli bakım yapılmadığında motora kirli havanın girmesine neden olarak, motordaki oksijen miktarı yetersiz kalır ve bu da silindirlerin içindeki yanma kalitesini düşürür. Yakıtın tamamının yanması için oksijen miktarının yetersiz olması sonucunda, silindirlerin içindeki oluşan patlama ve yanma yetersiz kalır. Motora ulaşması gereken oksijen miktarının yetersizliği, motorun maksimum torka ulaşmasını engeller ve motorda güç kaybına sebep olur. 

Fluence model aracınızda bulunan hava filtresinin ömrü dolmuş ve yeterince kirlendiyse, aracınızın gazına ne kadar yüklenirseniz yüklenin, motora ulaşması gereken oksijen miktarı yetersiz olduğundan yakıtın çoğu yanmadan egzozdan dışarı çıkar. Bu sebeple yakıtınız boşa harcanmış olur. 

Fluence Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir? 

Fluence hava filtresi, normal koşullarda 10 bin kilometrede bir periyodik araç muayenesinde veya aracınızın performansının düşüklüğünden şikayetiniz üzerine değiştirilebilir. Fakat günümüzde sıkça rastlanan hava kirliliği ve olumsuz doğal koşullar yüzünden 5 bin kilometrede bir bu hava filtresi değişikiliğini yapmakta fayda var. Otopratik beraberinde Renault bakım servis hizmeti alarak hava filtrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Tüm müşterilerine en kaliteli sunmak için büyük gayretler gösteren Otopratik, araç servis desteklerinde müşterilerinin araçlarının ömrünü uzatıp daha kaliteli bir sürüş deneyimi sağlamak için, tercih ettiği yedek parçaların en kaliteli, araca uyumlu ve garantili olmasına çok özen gösterir. Buna ek olarak müşteri memnuniyetine de gösterilen gayret sonucunda, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunulmuştur. Bu ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, Otopratik web sitesi üzerinden Renault Fluence hava filtresi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yeterlidir. Dilerseniz sonrasında kendinize en uygun zaman dilimi için Otopratik servis randevusu oluşturabilirsiniz.