Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Lastik

Renault müşterileri arasında popüler olan ve konforlu bir sürüş deneyimi sunması ile tanınan Fluence modelinin de lastikleri, her araçta olduğu gibi zamanla deforme olup eskimektedir. Siz de Fluence aracınızın lastik bakımı ve lastik değişimi için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Otopratik birimlerinin hepsinde bulunan alanında uzman teknisyen kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm hizmet şeffaflığı ile müşterilere en kaliteli araç bakım hizmetini sunuyor. Oto check up, periyodik bakım, araç klima temizliği, egzoz muayenesi gibi ve daha birçok servis hizmetini Otopratik birimlerinden en güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Zamanınızdan kaybetmeden, hızlı ve pratik bir şekilde servis hizmeti almak için Otopratik rehberliğinde Fluence lastik randevusu oluşturabilirsiniz. 

Fluence Araç Lastiği Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Otomobiller için üretilmiş lastikler, lastik üzerinde bulunan üretim tarihinden itibaren raf ömrü olarak maksimum 10 yıl süre içerisinde kullanılması tavsiye edilmektedir. 10 yıllık raf ömrünü aşmış lastikler hiç kullanılmamış dahi olsalar değiştirilmesi ve kullanılmaması gerekir. Eskimiş ve kullanımına devam edilmesi aracı zor duruma sokacak kadar aşınmış olan lastiklerin hala kullanılıyor olması trafikte can güvenliğiniz için büyük bir risk oluşturan unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca 5 yıldır aynı araç lastiklerini kullanmaya devam ediyorsanız, kullandığınız araç lastikleri için düzenli olarak Renault bakım servisine giderek aracınızın lastik kontrollerini, gerekli bakımlarını yaptırmalı ve ihtiyaç dahilinde lastiklerinizi değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Lastiklerinizin seyahate uygun ve kullanılabilir olması istenmeyen kazalardan uzak durmanız ve can güvenliğinizin sağlanması için büyük bir katkı sağlayacaktır.

Lastiklerin Aşınmasını ve Ömrünü Etkileyen Faktörler Nelerdir? 

Araç lastikleri, sürüş esnasında sürekli bir sürtünmeye ve çevresel zorluklara maruz kaldıkları için zamanla kullanımları riskli hale gelebilirler. Lastiklerinizin ömründe etkisi olan faktörler aşağıdaki gibi sıralanmıştır. 

- Aracın ağırlığı gibi fiziksel özellikleri,
- Yolların güzergahı (düz, virajlı vb),
- Aracın mekanik durumu (ön ve arka rot ayarları, amortisör ve frenlerin durumu),
- Ani kalkış, şok frenler, viraj alış hızı gibi araç kullanım tarzları,
- Yüksek sürat yapmak,
- Ortam sıcaklığı ve çevre faktörü,
- Lastik basınçlarının düzenli seviyelerde tutulması,
- Kaldırıma vurma, yol üzerindeki çukurlardan geçmek gibi bilinç dışı gelişen darbeler.

Yukarıda bulunan maddelerde lastiğinin ömrünü etkileyen faktörler bulunmaktadır. Otopratik servislerinde lastik ve diğer kontrollerin en doğru bir şekilde yapılması için son teknoloji teknik ekipmanlar bulunuyor. Bu sayede lastiğinizde meydana gelen herhangi bir sorun kolaylıkla fark edilerek gerekli onarım hizmeti sağlanıyor. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Otopratik, müşterilerine sunduğu kaliteli araç onarım hizmetlerine ek olarak, müşterilerini de düşünmeyi unutmayarak herkesin kolaylıkla faydalanabileceği bütçe dostu ekonomik onarım paketleri sunmuştur. Bu onarım paketleri ve Fluence lastik fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, uzmanlar tarafından büyük bir özenle oluşturulmuş Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.