Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Silecek

Silecek bir aracın olmazsa olmazıdır. Bütün araçlarda ön camda silecek bulunur. Silecek, aracın camına yağmur ve kar suları geldiğinde sürücünün önünü görebilmesi için camı siler veya cama gelen pislikleri cam suyu yardımı ile temizler. Bazı araçlarda arka camda da silecek vardır. Yağmurlu, karlı havada sileceği çalışmayan bir araçta görüş açısı baya düşeceği için silecek sürücü için hayati önem taşır. Silecekler, sadece yağmurlu, karlı havalarda değil güneşli havalarda bile aracın en önemli parçalarından biridir. Güllük gülistanlık bir hava olsa bile camınıza çevre arabalardan bir şey gelmeyeceğinin garantisi hiçbir zaman yoktur. Böyle bir durumda kaldığınızı, sileceğinizin çalışmadığını ve görüş mesafenizin düştüğünü düşünün.

İşte bu gibi durumlara maruz kalmamak için sileceklerinizin sağlam olması, lastiklerinin yıpranmamış olması, bakımının yapılmış olması önemlidir. Güneşli havalarda silecekler için bir diğer yardımcı ise cam sularıdır. Camınız kuru olacağı için sileceklerin daha etkin çalışmasında cam suyunun rolü büyüktür.

Silecek motorunun yani silecek koluna verdiğiniz komutu alarak beyne iletip sileceği çalıştıran mekanizmanın da arızalı olmaması gereklidir. Merak etmeyin Silecek motoru kolay kolay arızalanan bir parça değildir ama bu garantisi olan bir durum değildir. Bazen aksaklıklar yaşanabilir. İşte böyle durumlarda Renault bakım servisine gelerek Otopratik bayilerinde sileceklerinizin bakımını yaptırmak için uzman desteği alabilirsiniz.

Fluence Silecek Lastiği Değişir mi?

Silecek lastikleri zamanla yıpranır, deforme olur ve camınızdaki suyu, kiri güzel temizleyemez. Deforme olmuş yıpranmış silecekler çalışırken gıcırtı şeklinde ses de çıkartırlar. Bu durumda sürüş kaliteniz ve can güvenliğiniz olumsuz yönde etkilenir. Kaza riskinizi arttırır. Deforme olmuş silecek lastiklerini değiştirmelisiniz. Bunun için belirli bir aralık ya da periyot söz konusu değildir. Camınızdaki suyun veya kirin yeteri kadar temizlenmediğini gördüğünüzde, görüş kaliteniz düştüğünde değişim zamanının geldiğini kolayca anlayabilirsiniz. Ayrıca aracınızın periyodik bakımı için Otopratik servislerine gelebilirsiniz. 

Renault markasının Fluence modelinde sadece ön camda silecek vardır. Bunların da ölçüsü sürücü tarafında 600 mm yolcu tarafında ise 400 mm’dir. Birçok sürücü bu ölçülerde sileceğini satın alıp kendi sileceğini kendi değiştirmeye çalışır. Lastiklerin değişimi esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar gözden kaçırılırsa araçta daha büyük sorunlar oluşur. Bu yüzden silecek değiştirme işini Otopratik ustalarına bırakın. Fluence silecek değişimini Otopratik servis noktalarında kolayca yaptırabilirsiniz.

Fluence Silecek Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Silecekler için en önemli kriterlerden birisi silecek lastiğinin malzeme kalitesidir. Her marka ve model için farklı türlerde, farklı malzemelerde ve kalitelerde silecekler mevcuttur. Aracınıza en uygun sileceği sizin için Otopratik ustaları tespit edecek ve kolayca değişimi yapacaktır. Bunun için sadece size en yakın Otopratik bayisinden Fluence silecek randevusu alabilirsiniz.

Fluence Silecek Fiyatı

Otopratik’te silecek değişiminin size ne kadar bir maliyet çıkaracağını merak ediyorsanız Otopratik web sitesi üzerinden Fluence silecek fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Değişimi yapılan parçalar Otopratik garantisi altında olacağı için gönül rahatlığıyla Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz.