Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Triger Seti

Fransız otomotiv markası Renault’un model ailesinde yer alan Fluence için parça değişimini Otopratik rehberliğinde yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında Renault Fluence bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti alabilirsiniz. Genel olarak Fluence marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Renault Fluence triger seti randevusu için de Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. 

Fluence Uyumlu Triger Seti

Egzoz ve emme subaplarını hareket ettiren triger kayışı ve ona bağlı parçalara triger seti deniyor. Triger seti, temelde bir kayıştır. Bu kayış, zamanla eskiyebilir, yıpranabilir, incelebilir ve kopabilir. Bu durumda işlevini yapamaz hale gelir. Bu durumda triger seti onarımı veya değişimi sağlanmalıdır. Yıpranan triger setinin yenisi ile değişimi, güvenli sürüş ve uzun ömürlü motor için gereklidir. Ancak alınacak olan triger setinin araçla daha doğrusu marka ve model ile uyumlu olması gerekir. Peki, Renault Fluence araçla uyumlu triger seti hangisi?

Değişimi yapılacak olan triger setinin araç ile uyumluluğu konusu önemlidir. Alacağınız triger seti Fluence otomobil ile uyumlu mu sorusuna yanıt bulmak için şase motor numarasına bakabilirsiniz. Ürün üzerinde de şase numarası ile uyumlu bilgi bulunuyor olmalıdır. İkisi eşleşiyorsa güvenle kullanabilirsiniz. Triger seti gibi diğer parçaları da seçerken aracın üreticisinin sunduğu kitapçığı mutlaka okumanız öneriliyor. 

Triger Seti Nedir ve Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Triger seti, triger kayışı adıyla da bilinir.  Motor bloğunda bulunan bir parçadır. Silindir kapağında bulunan eksantrik ile krank mili çıkıntısı arasında konumlanır. Genellikle dikine yerleşir ama motor tiplerine göre enlemesine de yerleştirilebilir. Triger kayışının görevi, egzoz ve emme subaplarını hareket ettirmektir. Triger kayışı eskidiğinde gıcırdamaya benzer bir ses ile kendini belli eder. Bu durumda kontrol yapılmalı ve gerekiyorsa değişim sağlanmalıdır. 

Fluence Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalı?

Devirdaimli Fluence triger seti, triger kayışı gibi farklı isimlerle satın alabileceğiniz ürün için tercih aşamasında dikkatli davranmak önemlidir. Fluence triger seti tercihinde aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

- Otomobilin kullanım kitapçığını inceleyerek önerilen triger seti özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda nasıl bir triger seti ile orjinalini değiştirebileceğiniz açıkça yazar. Buradaki bilgileri dikkate alarak ürün satın alabilirsiniz. 
- Motor şase numarasına bakar onunla uyumlu triger setini bulabilirsiniz. 
- Uzman oto bakım servisine giderek Fluence model aracınıza uygun triger seti isteyebilir ve triger kayışı değişimi için de uzman desteği ile sağlayabilirsiniz. 

Otopratik Renault Fluence Triger Seti

Otopratik’te Renault Fluence otomobiliniz için uygun parça değişimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Renault Fluence ile uyumlu triger seti ihtiyacına güvenle cevap bulabilirsiniz. Otopratik uzmanlığı ile doğru triger setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Fluence triger seti fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.