Otopratik Logo
close hamburger menu

Focus 1 Triger Seti

Ford Motor Company, Henry Ford tarafından 16 Haziran 1903 tarihinde ABD’de kuruldu. 2004 yılından bu yana, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 3 şirketi arasında Ford Otosan’da yer alıyor. Türkiye’de markasının en yüksek satış oranlarına sahip modellerinden birisi olan Focus 1 onarım hizmetleri için Otopratik’i tercih edebilirsiniz. Alanında uzman teknisyen kadrosu, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Ford marka aracınız için en güvenilir triger seti bakım ve onarım hizmetini Otopratik birimlerinden alabilirsiniz. Zamanınızdan tasarruf ederek, hem güvenli hem de hızlı bir Ford Focus 1 triger seti randevusu almak için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. 

Focus 1 Uyumlu Triger Seti

Triger seti, egzoz ve emme supaplarının harekete geçmesini sağlayan triger kayışı ve ona bağlı diğer parçaların oluşturduğu sistemin bütününe deniliyor. Triger seti, bütününde bir kayış olarak sürekli bir hareket halinde olduğundan zamanla deforme olabilir, incelebilir ve değişimi gerçekleşmezse kopma gibi durumlar gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda ciddi aksaklıklar çıkmaması ve istenmeyen kazaların gerçekleşmemesi için acilen triger setinin onarımı veya değişimi yapılmalıdır. Ford bakım servisi hizmetini en kaliteli bir şekilde sağlayabilmek için tüm imkanlarını sunan Otopratik birimlerinden triger setinin değişimini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Değiştirilmesi gereken triger seti motorunuzun ömrünü uzatmak ve daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için önemli bir yere sahiptir. Araçta kullanılacak olan triger setinin aracın modeline uygun olması gerekmektedir. Yeni triger setinin aracınıza uygun olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. 

Aracınızda kullanılacak olan triger setinin uyumu motor sağlığınız için önemli bir noktadır. Satın alınacak olan triger setinin Focus 1 model aracınızla uyumlu olup olmadığını anlamak için şase motor numarasını kontrol edebilirsiniz. Motorunuzda bulunan şase numarası ile üründe bulunan şase numarası birbirlerine uyuyor ise o triger seti aracınız için kullanılması güvenli ve uyumlu olan triger setidir. Başta triger seti ve diğer parçalar için değişim yapılacağı zaman araç üreticilerinin vermiş olduğu kılavuz kitapçıklara da göz atılması tavsiye ediliyor.

Triger Seti Nedir ve Değiştirilmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Araçta bulunan her parçanın önemli bir yere sahip olduğu gibi triger seti de aynı yere sahiptir. Motorda önemi bir bağlantı işlemi sağlar. Motor içerisinde dönmekte olan krank mili ile eksantrik mili arasındaki bağlantı işlemini triger sağlar. Yeni araçlarda triger koptuğunda bunu gösterge panelindeki uyarı ışıklarından görebilirsiniz, eğer aracınızın gösterge panelinde bunu ikaz edecek bir ışık yoksa  triger kayışının koptuğunu, arabanın kendini boşa alarak yavaşlamaya başlamasından anlayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hızlı bir şekilde Otopratik ile iletişime geçerek triger kayışı değişimi hizmetini kolaylıkla alabilirsiniz. 

Focus 1 Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Focus 1 model aracınız için yeni bir triger seti almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır. Bu önemli nokta alacağınız triger setinin Focus 1 model aracınız ile uyumlu olup olmayacağıdır. Her zaman aracınıza uygun triger setini tercih etmeniz gerekiyor. Focus 1 triger seti alırken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

- Otomobilin kullanım kitapçığını inceleyerek önerilen triger seti özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda orijinali ile yeni olan triger setini nasıl değiştireceğiniz anlaşılır bir dilde tarif edilir. Buradaki bilgileri dikkate alarak ürün satın alabilirsiniz. 
- Motor şase numarasını kontrol ederek aracınıza uygun triger setini seçebilirsiniz.  
- Uzman bir oto bakım servisine giderek Focus 1 model aracınıza uygun triger seti isteyebilir ve triger kayışı değişimi için uzman desteği ile yardım alabilirsiniz. 

Otopratik Ford Servis Fiyatları

Otopratik firması, müşterilerin bir çok firma arasından kendilerini tercih etmelerine başta çok teşekkürlerini bildirerek, her müşterisinin aracının ömrünü uzatmak ve ilk günkü gibi bir sürüş performansı sergilemesini sağlamak amacıyla çok önem verdiği bir husus vardır. Bu dikkat edilen nokta, tercih ettikleri teknik onarım cihazlarının ve yedek parçaların en güncel, uyumlu ve garantili olmalarıdır. Buna ek olarak müşterilerini de düşünmeyi unutmayarak, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuluyor. Ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Ford Focus 1 triger seti fiyatlarını öğrenmek için Otopratik web sitesini ziyaret etmek yeterlidir.