Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Arıza Lambaları

Ford Motor Company, Henry Ford tarafından 16 Haziran 1903 tarihinde ABD’de kuruldu. 2004 yılından bu yana, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 3 şirketi arasında Ford Otosan’da yer alıyor. Bir çok aracın gösterge panelinde olduğu gibi Ford marka ve model araçların da gösterge panelinde birbirinden farklı arıza ve ikaz lambaları bulunuyor. Ford marka araçlarda, aracınızın kontağını ilk çevirdikten sonra gösterge panelinde bulunan arıza ve ikaz lambalarının hepsi yanar ve ortalama 2-3 saniye sonra tekrardan sönerler. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir durum söz konusuysa bu yanan lambalardan bir veya daha fazlası sönmeden göze çarpmaya devam edebilir. Böyle bir durumla karşılaştıktan sonra aracınızı seyir halinde kullanmaya devam etmeniz önerilmez. İşte tam bu noktada da yapmanız gereken en yakın Otopratik servisinden Ford arıza lambaları randevusu almak olmalıdır. Otopratik, müşterilerine hızlı bir şekilde periyodik araç bakımı hizmeti sunuyor ve arıza lambalarının sorun bildirdiği noktalara Otopratik bünyesinde çalışan, özellikle Ford marka ve model araçlar için eğitim almış uzman çalışan kadrosu tarafından müdahalesi gerçekleştiriliyor. Tüm bu hizmetlerden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey, Otopratik’in sunmuş olduğu kolay çevrimiçi platform aracılığıyla da olmak üzere, bir Otopratik servis randevusu almaktır. 

Ford Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Ford marka ve model aracınızda ters giden birşeyler olduğunu düşünüyorsanız ve daha önemlisi arıza lambalarınızdan biri veya birkaçı yanıyor ise, öncelikle yapmanız gereken şey panik yapmadan eğer seyir halindeyseniz aracınızı sakin bir şekilde müsait bir yere park haline getirmeniz tavsiye edilir. Arıza ve ikaz lambaları Ford marka araçlarınızda genel olarak aynı anlamlara gelmektedir. Bu nedenle Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Mondeo, Ford Escort gibi Ford araç modellerinde olan arıza lambası anlamları diğer modellerle benzerdir. Her ne kadar birçok modelde benzerlik olsa da nadir de olsa farklılıklarla karşılaşabilirsiniz. Anlamlarını bilmediğiniz ve sizin panik olmanıza sebep olan bu arıza lambaları aracınızın gösterge panelinde aktive olduğunda, en güvenilir bir şekilde ve tüm şeffaflığı ile Otopratik Ford bakım servislerinden kolaylıkla destek alabileceğinizi aklınızda bulundurabilirsiniz. Bu sayede Otopratik, müşterilerini akıllarında soru kalmaması adına, hem sözlü hem de yazılı olarak bilgilendiriyor. Otopratik’in uzman çalışanları, araçların sorunlarını hızlıca tespit edebilmek için en güncel test cihazlarını kullanıyor ve gerekli müdahaleyi çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiriyor. Otopratik, sunmuş olduğu bu kaliteli hizmet sayesinde de müşterilerinin güvenini kazanıp onlara en yüksek performanslı sürüş deneyimini sağlamaya gayret gösteriyor. 

Ford Gösterge Paneli Arıza Lambaları 

Ford marka ve model araçlardaki gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaretler yolu ile size aracınızdaki sorunla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Gösterge panelindeki bu işaretler her zaman önemli bir arızanın sinyali olmamakla beraber, genellikle aracınıza dair bir sorunun oluşmaya başladığının göstergesi de olabilir. İlerleyen dönemlerde aracınızdaki sorunun daha da önemli hale gelip sürüş güvenliğinizi tehdit etmemesi için kendinize en yakın Otopratik servisinden destek almalısınız. Ford marka ve model uyarı ışıklarının çoğu tüm marka ve model otomobillerde aynı olmakla beraber markadan markaya gösterge paneli üzerindeki veya etrafındaki kesin konumları değişebilir. Uyarı ışıkları renklerine göre farklı anlamları ifade etmektedir.  Yeşil ışık yanıyorsa sistem doğru çalışıyor anlamına geldiğinden endişe edilecek bir şey yok anlamı da taşımaktadır. Sarı ışık ise araçta yolunda gitmeyen bir şeylerin olması sebebiyle dikkatli olmanız anlamı taşır. Kırmızı arıza lambası bu ışıklar arasında en tehlikelisi olduğundan, aracı hemen bir kenara çekip servisi beklemek en doğru seçenek olacaktır.

Ford marka ve model araçlarda da diğer marka araçlarda olduğu gibi, bu ışıklar birkaç dakikalığına görünür hale gelecekler ve kısa bir süre sonra sönecekler. Fakat motor çalışır hale geldikten sonra bu ışıklardan bazıları hala yanıyorsa aracınızın kontağını kapatıp hızlı bir şekilde en yakın Otopratik Ford servis desteğiyle iletişime geçmeniz tavsiye edilir. 

Otopratik Ford Fiyatlandırmaları 

Otopratik, müşterilerine Brisa güvencesi ile Ford marka ve model araçlarında arıza lambalarının devreye girmesi sonucunda doğabilecek problemlerin önüne geçmek için, en pratik ve hızlı çözümleriyle destek oluyor. Otopratik, kendini her zaman müşterilerinin yanında olan bir firma olarak görerek, onlara araçlarının ihtiyacı olan hizmetler için ekonomik destek paketleri sunuyor. Otopratik’in tüm bu fırsat ve imkanlarından faydalanmak için yapmanız gereken tek şey, aracınıza uygun destek paketini seçmek ve daha sonrasında Ford arıza lambaları fiyatlarını gözden geçirerek, aracınız için Otopratik servis randevusu almaktır.