Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Connect Arıza Lambaları

Arıza lambaları, aracınızda oluşan bir problemi sürücüye hızlı bir şekilde iletmeye yarayan sürüş  ve can güvenliği için büyük bir yere sahip aracın parçalarından birisidir. Ford Connect modelinde de her araçta olduğu gibi sayıca arıza lambası vardır. Arıza lambalarının yanması durumunda Otopratik birimlerinden hızlıca servis hizmeti alabilirsiniz. Ford model araçların teknik özelliklerine hakim uzman kadrosu, çözüm odaklı hizmeti ve tüm şeffaflığı ile aracınızın arıza lambaları kontrolü için dilediğiniz Otopratik servisine gitmeniz en güvenli ve hızlı yardımı alabilmek için yeterlidir. Acil durumlarda veya vaktinizden tasarruf etmek istiyorsanız Otopratik öncülüğünde Ford Connect arıza lambaları randevusu oluşturarak daha hızlı bir şekilde teknik servis yardımı alabilirsiniz. 

Ford Connect Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Ford model araçların hepsinde bulunan arıza lambaları, sürücüyü daha hızlı ve dikkat çekici bir şekilde uyarmak için sesli ve ışıklı bir şekilde uyarı sistemine sahiptir. Bu şekilde, söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde veya elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya beklenmedik bir problem olduğunda, aracın daha fazla zarar görmesini engellemek için aracın arıza lambaları sesli uyarılar eşliğinde sürücüyü uyarıyor. Sürüş güvenliğinin sağlanması ve istenmeyen kazalardan korunmak için arıza lambalarına her zaman dikkat edilmesi gerekiyor. Sürücülerin başka marka veya model bir araç kullandığında adapte olmakta zorluk çekmemesi için birçok aracın arıza lambalarının sembolleri ve kesin konumları aynıdır. Buna rağmen nadir de olsa, araçtan araca değişiklik göstererek bu lambaların sembol ve konumlarında farklılıklar olabilir. Bu durum ne yazık ki sürücünün kafasını karıştıran bir durum olacaktır. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınızda hızlı bir şekilde bilgi sahibi olmak için Ford bakım servisi ile iletişime geçmeniz, aracın arıza lambaları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz ve akıl karışıklılığınızın giderilmesi için yeterli olacaktır. 

Ford Connect Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları

Ford model aracınızın gösterge panelinde bulunan her bir arıza lambası farklı bir anlamı ifade etmektedir, dolayısıyla bütün arıza lambalarına dikkat edilmesi gerekir. Basit bir çalışma prensibine sahip olan arıza lambaları, aracınızın kontağını çevirdikten sonra tamamı yanar ve 1-2 saniye sonra söner. Ancak sönmeyen arıza lambaları araçla alakalı bir problemin olduğunu sürücüye dile getirir. Arıza lambaları her zaman, anlık olarak sürüşünüze engel olabilecek bir problemi bildirmese de ileriye yönelik sorunları da sürücüye iletebilir. Peki aracınızın sorununun ciddiyet boyutunu arıza lambalarına bakarak nasıl anlayabiliriz? Arıza lambalarının yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere sürücüleri uyardığı üç farklı renk ışıkları vardır. Bu ışıkların ne anlama geldiklerini bilirseniz gerekli müdahalenin ne kadar acil olduğunu da rahatlıkla anlayabilirsiniz. 


Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Bu üç renk ışık arasından en dikkat edilmesi gereken kırmızı olanlardır. Eğer bu kırmızı ışıkla aracınızı ilk çalıştırdıktan sonra karşılaşırsanız motorunuzu durdurarak en yakın araç teknik servisinden yardım almanız tavsiye edilir. Fakat bu ışıklarla seyahat esnasında karşılaşırsanız, panik yapmadan aracınızı uygun bir yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra Otopratik birimleri ile iletişime geçerek aracınız için gerekli yardımı talep edebilirsiniz. 

Otopratik Ford Servis Fiyatları

Otopratik’in tüm araç servis birimlerinde en kaliteli onarım hizmetini verebilmek için, son teknolojiye sahip teknik ekipmanlar bulunuyor. Bu en güncel teknik araçlar sayesinde aracınızın onarımı ve gerekli testleri hata oranı en düşük bir şekilde yapılarak sürücülere güvenli bir sürüş zevki yaşatıyor. Hizmet kalitesine ek olarak müşterileri memnuniyetinin de son derece önem gördüğü Otopratik’de, herkesin kolaylıkla yararlanabileceği ekonomik onarım paketleri bulunuyor. Bu onarım paketleri ve Ford Connect arıza lambaları fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sonrasında dilerseniz hızlı bir şekilde kendinize en uygun zaman için randevu oluşturabilirsiniz.