Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Fiesta Arıza Lambaları

Ford marka arabalarda arabanızın kontağını ilk çevirdiğinizde gösterge panelinde bulunan ikaz ışıklarının hepsi yanar yaklaşık olarak 1 - 2 saniye sonra otomatik olarak söner, sönmeyen ve kırmızı renkte bulunan arıza lambaları varsa arabanızı çalıştırmamanızı tavsiye ederiz.

Ford marka bir aracınızda arıza lambası yanıyorsa öncelikle panik yapmamalısınız. Arıza lambası Ford marka arabalarda genel olarak hepsinde anlamları aynıdır yani Ford Fiesta arıza lambası, Ford Focus arıza lambası, Ford Mondeo arıza lambası, Ford Escort arıza lambası anlamları ve diğer Ford marka arabalarda olan arıza lambası anlamları genel olarak aynıdır.

En çok tercih edilen araba markalarından birisi olan Ford markasında Ford Fiesta modeli de ülkemizde çok satılan ve trafikte çokça rastladığımız modeller arasındadır. Arıza lambası yandığında hemen Ford Fiesta aracınızı durdurmalı ve hatanın sebebine göz atmalısınız. Basit bir sebepten dolayı da arıza lambası yanabilir. Bu durumda yola devam edebilirsiniz. Ama bazı durumlarda ciddi bir arıza sonucu Ford Fiesta arıza lambası yanar ve aracınızı hareket ettirmek ciddi masraflara sebep olabilir. Yanan lamba eğer kırmızı renkte ise aracınızı kesinlikle uygun bir alan bulup stop etmeniz aracınızın ve sizin güvenliği için en sağlıklısı olur. Bir çekici yardımı ile size en yakın Otopratik mağazasına aracınızı çektirebilir, Ford bakım servisi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye en yakın Otopratik mağazasını da otopratik.com.tr adresinden kolayca tespit edebilir, Ford Fiesta arıza lambaları randevusu alabilirsiniz.

Ford marka araçların gösterge panelinden birbirinden değişik ikaz lambaları yer alıyor. Ford Fiesta modelinde ise aciliyet gerektirmeyen durumlar turuncu renginde yanan lambalar ile ifade edilir. Ford Fiesta uyarı lambaları ve anlamları renkli ikaz olarak da sürücüleri uyarmaktadır. Ciddi uyarılar kırmızı renktedir. Acil ve ciddi uyarılarda ise lambanın rengi kırmızı olmakla beraber yanar söner durumda olur. Ford Fiesta modelinde dış lambalar ve bazı bilgilendirme lambaları mavi veya yeşil renkte yanar. Mavi ve yeşil renkli lamba bir sistemin etkin olduğunu bildirmek için yanar.

Gösterge panelinde arıza lambaları, otomobilde ortaya çıkabilecek sorunları önceden görüp tespit etmek adına, araç sahiplerine oldukça önemli ipuçları verir.

Elektronik sistemlerde, motor bölümünde, fren sistemlerinde, lastiklerde veya diğer farklı konularda ortaya çıkabilecek pek çok tehlikeli durumdan önce bu arıza lambaları yoluyla araç sürücüsüne, sistem bir uyarı gönderir. Bu uyarıları dikkate alarak aracınızdaki problemi çok geçmeden gidermeniz gerekir. Eğer yanan lambanın ne anlama geldiğini bilmiyorsanız. Otopratik ustaları sizlere bu konuda yardımcı olurlar. Yaptırmak istediğiniz bakım için fiyat listesine Ford Fiesta arıza lambaları fiyatları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aracınızın arızası elektronik sistemde olabilir oto arıza tespiti için yetkililerimiz pratik çözümler sunarlar. Bu arıza lambaları yandığında aracınızda herhangi bir arıza olmadığını da düşünebilirsiniz böyle bir durum ile karşılaştığınızda gösterge uyarı lambaları kontrolü için en yakın Otopratik bayisine gelmeniz yeterli olur.