Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Fiesta Hava Filtresi

Bir aracın olmazsa olmaz parçası motordur. Motorun yanma odasında iyi bir yanma gerçekleştirebilmesi için ise gerekli olan en önemli madde temiz havadır. Motora temiz havayı sağlayan ise aracınızın hava filtresidir. Hal böyle olunca da hava filtresi araçlar için hayati önem teşkil ediyor.

Ford Fiesta hava filtresinin en önemli görevi motora temiz hava girmesini sağlamaktır. Aracınızın motorundan maksimum verim alabilmek için ihtiyacınız olan etmenlerden biri de temiz hava filtresidir. Bunun için aracınızın her periyodik bakımında hava filtreleri değiştirilir. Siz de güvenilir bir servis arıyorsanız Otopratik bayilerinden bilgi almak için Ford Fiesta hava filtresi randevusu alabilirsiniz. Otopratik bayilerinde Ford markasının tüm bakım ve onarım sürecini çok iyi yöneten ve bilgilerini sürekli taze tutan pratik teknisyenler ile aracınızı güvenle getirebilirsiniz.

Ford bakım servisine aracınızı getirdiğinizde alacağınız pek çok hizmet bulunmaktadır. Periyodik bakımın yanında hava ve polen filtreleriniz motor yağınız değiştirilerek aracınız ilk günkü formuna kavuşturulur. Üstelik ek olarak yaptırmak istediğiniz bir onarım veya parça değişimi var ise onlar için de ön çalışma yapılarak aracınıza yapılacak işlemlerin bilgisi size iletilir. Örnek vermek gerekirse oto silecek değişimi, lastik rotasyonu veya oto süspansiyon bakımı gibi hizmetler için de Otopratik bayisinden destek almanız mümkündür.

Ford Fiesta Hava Filtresi Arızası

Ford Fiesta hava filtresi kirli veya tıkanık ise motor nasıl etkilenir? Zamanında değiştirilmemiş, kirlenmiş hava filtresinden hava akışı azalacak ve bu sebeple araç daha fazla yakıt yakmaya başlayacaktır. Ayrıca filtreleme özelliğini yitiren Ford Fiesta hava filtresi motor içerisine toz veya partikül girmesine sebep olabilir. Bu durum motorun hareketli parçalarının zarar görmesine yol açar.

Tıkanmış bir hava filtresinin aracınıza en önemli iki etkisi vardır. Birincisi motor alt bileşenleri ve hatta aracınızın motoru zarar görebilir. Diğeri ise aracınızın yakıt sarfiyatı hissedilir bir biçimde artar. Tıkanan hava filtrelerinin temizlenmesi çok doğru ve sağlıklı bir çalışma değildir.

Ford Fiesta hava filtresi değişimi için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Ford markasında yetkin operatörlerimiz ile aracınızın bakımını en kısa sürede ve en uygun şekilde tamamlar aracınızı teslim ederiz. Siz geniş ve ferah bekleme salonumuzda dinlenirken dilerseniz Otopratik mağazalarında sergilenen orijinal yedek parçalara da göz atabilirsiniz.

Ford Fiesta Hava Filtresi Fiyatları

Aracınızın performansı mı düştü? Aracınızın yakıt tüketiminde artış mı var? Yoksa aracınızın gösterge panelindeki motor arıza lambası mı yandı? Bu sorulardan bir tanesinin bile cevabı evet ise Ford Fiesta aracınızın hava filtresi tıkanmış olabilir. Otopratik servislerinde Ford Fiesta model aracınız için alacağınız hizmetlerin fiyatlarını Ford Fiesta hava filtresi fiyatları bağlantısında bulabilirsiniz. Otopratik servislerinden alacağınız her hizmetin ve değişimi yapılacak olan her yedek parçanın Otopratik garantisi altında olduğunu bilmelisiniz.