Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Focus Hava Filtresi

Türkiye’de müşterilerin konforlu olmasından dolayı sıkça tercih ettiği araç modellerden birisi olan Ford Focus modelinde de diğer araçlarda olduğu gibi hava filtresi bulunmaktadır. Zamanla bu hava filtreleri eskiyebilir ve arızalanabilir. Bu gibi durumların fark edilmesi üzerine ihmal edilmeden servis desteği almakta fayda var çünkü hava filtresi aracınızın motoru için önemli bir parçadır. Otopratik sayesinde, Ford Focus ve diğer tüm Ford araç modellerinin teknik özelliklerinde uzman teknik kadro, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile en kaliteli servis destek hizmetini alabilirsiniz. Motorunuzun sağlıklı ve sorunsuz çalışmasında büyük bir rol oynayan hava filtresi değişimi ve daha birçok araç bakım hizmeti için, aracınızı güvenle Otopratik’e teslim edebilirsiniz. Zamanınızdan tasarruf etmek ve daha güvenli bir Ford Focus hava filtresi randevusu oluşturmak Otopratik öncülüğünde çok daha kolay bir hale geliyor. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi 

Her türlü zorlu hava ve iklim şartlarında da olmak üzere, motoru havasız bırakmadan gerekli olan oksijeni motora iletmek ve nefes almasını sağlamak hava filtresinin görevleri arasında yer alıyor. Focus hava filtresinin aracın gereksiz yakıt tüketiminde de önemli bir rolü vardır. Araçta bulunan tıkanmış, işlevini yerine getirmeyen bir hava filtresinin, aracın maksimum beygir gücüne ulaşmasını engellediği gibi aracın fazla yakıt tüketimine de sebep olur. Bu sebeple motorda güç kaybı gibi sorunlar da ortaya çıkar.Hava filtresi kirlendiğinde ve gerekli bakım yapılmadığında motora kirli havanın girmesine neden olarak, motordaki oksijen miktarı yetersiz kalır ve bu da silindirlerin içindeki yanma kalitesini düşürür. Yakıtın tamamının yanması için oksijen miktarının yetersiz olması sonucunda, silindirlerin içindeki oluşan patlama ve yanma yetersiz kalır. Motora ulaşması gereken oksijen miktarının 

Ford Focus Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir? 

Focus hava filtresi, normal kullanım koşullarında 10 bin kilometrede bir periyodik araç muayenesinde veya aracınızın performansının düşüklüğünden şikayetiniz üzerine araç servislerince değiştirilebilir. Fakat günümüzde şehir içlerinde kalabalık sonucu veya diğer çevreye zararlı etkenler yüzünden sıkça rastlanan hava kirliliği ve olumsuz doğal koşullar yüzünden 5 bin kilometrede bir bu hava filtresi değişikiliğini yapmakta fayda var. Aracınızın değiştirilmesi gereken hava filtresini, en güvenilir, kaliteli ve aracınızın motoruna uygun olanı ile değiştirilmesi için Otopratik rehberliğinde Ford bakım servis hizmeti alabilirsiniz. 

Otopratik Ford Fiyatlandırmaları 

Otopratik bünyesinde aracınız için lastik değişimi, klima gazı dolumu, direksiyon kutusu değişimi, triger kayışı değişimi gibi ve daha birçok sayısız hizmetten en kaliteli bir şekilde faydalanabilirsiniz. Otopratik tüm onarım hizmetlerinde kullandığı parçaların araca uygun, orijinal ve garantili olmasına çok özen gösteren bir firmadır. Bunlara ek olarak müşterilerini de düşünmeyi ihmal etmeyerek herkesin kolaylıkla yararlanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. İhtiyacınız olan tüm onarım hizmetleri ve Ford Focus hava filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.