Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Focus Triger Seti

Ford Focus model araç bakımı, parça yenileme işlemi ya da tamiri için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Otopratik’te uzman teknisyenler, güncel teknoloji ve kaliteli oto servis yaklaşımı sunuluyor. BriSA tarafından kurulan Otopratik’te orijinal uyumlu parça desteği, garantili parça değişimi gibi özellikler öne çıkıyor. Ford Focus triger seti değişimi için de Otopratik servis noktalarından destek alabilirsiniz. Aracınızın bakımlarını güvenle tamamlayarak yola devam edebilirsiniz. 

Triger Seti Değişimi Hakkında

Öncelikle triger seti değişimi için mutlaka bir oto servise gitmek gerekir. Çünkü aracın lift yardımıyla yukarı kaldırılması, triger kayışına ulaşmak için çok fazla parçanın sökülüp tekrar takılması söz konusudur. Bu işlemleri yaparken başka bir parçaya zarar vermemek, zamanlama ayarı gibi bazı dengeleri bozmamak ustalık ister. Ayrıca özel ekipmana gereksinim duyulur. 

Triger seti, motorun çalışması için gereken parçalardan biridir. Sürekli olarak metal parçalara sürtünür. Bu çalışma şekli nedeniyle çok dayanıklı bir malzemeden üretilmesine karşın zamanla aşınır. Aşınma fark edilmez ve önlem alınmazsa kopar. Triger seti kopmuş halde iken motor çalışmaz. Buna rağmen kullanıcı motoru zorlarsa motor bloğu değişimine neden olabilecek çok büyük bir hasara yol açabilir. Bu nedenle triger seti değişimi, araç üreticilerinin belirlemiş olduğu belirli sürelerde bakıma alınmalı ve gerekli olan parçalar değiştirilmelidir.

Triger kayışının çalışma prensibi, pistonların emme ve egzoz supaplarının çalışmasına dayalıdır. Triger seti değişimi şu şekilde yapılır:

- İlk adım, aracın lift yardımı ile kaldırılmasıdır. Böylece ilgili parçaların kolayca sökülmesi sağlanır. 
- Lifte kaldırılan araçta sağ ön tekerlek çıkarılır. Bunun nedeni trigerin bulunduğu kısma daha kolay ulaşmaktır. 
- Triger kayışına ulaşmak için önde bulunan tüm parçalar sökülür. Triger setini koruyan plastik parça da sökülerek triger kayışı haznesinden çıkarılır. 
- Yeni triger kayışı takılır. Kayışın gerginlik ayarı yapılır. 
- Sökülen parçalar yerine takılır ve çalışıp çalışmadıkları kontrol edilir. 

Online Oto Servis Randevusu Alabilirsiniz

Ford bakım servisi arayışında yaşadığınız şehirdeki Otopratik mağazalarından size en yakın olanı için randevu alabilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden hızlıca online randevu oluşturabilirsiniz. Yine çok pratik bir biçimde Ford Focus model araç bakımı, parça değişimi ve onarımı için fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Özellikle Ford Focus triger seti randevusu için de benzer şekilde ilerleyebilirsiniz. Ford Focus triger seti fiyat bilgisini de Otopratik.com.tr üzerinden edinebilirsiniz. Otopratik.com.tr, oto servis randevusu almak, fiyat bilgisi edinmek gibi işlemleri hızlı ve kolay bir biçimde yapmanıza uygun bir altyapıya sahiptir. Böylece araç bakım sürecini online olarak yönetebilirsiniz. Sadece triger seti için değil akü değişimi, lastik hava kontrolü, klima temizliği, motor bakımı gibi pek çok işlemi Otopratik’te güvenle sağlayabilirsiniz.