Otopratik Logo
close hamburger menu

Ford Transit Arıza Lambaları

Yetkin Otopratik rehberliği ile, Amerikan otomotiv markası Ford’un model ailesinde yer alan Transit model aracınız için parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında alanında uzman teknik ekipler aracılığıyla Ford marka aracınız için transit bakımı, onarım, oto ekspertiz, parça temini ve oto check-up başta olmak üzere birçok hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz. Genel olarak Ford marka otomobiliniz ile ilgili her türlü işlemi kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Ford Transit arıza lambası randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. Bu sayede vakit kaybı yaşamadan aracınız için gerekli olan bakım veya onarım işlemlerini başlatabilirsiniz.

Büyük ihtimalle bu yazımızı okurken Ford marka aracınız arıza lambası yandı ve doğal olarak hangi sebepten ötürü yandığını merak ettiniz. Otopratik size yardımcı olmak için burada.Arıza lambaları araç gösterge paneli üzerinde bulunan uyarı işaretleridir. Sürücüyü araçta yaşanan sorunlardan haberdar eden bu sistem araç güvenliği için büyük önem taşır. Ford marka arabalarda, arabanın kontağını ilk çevirdiğinizde gösterge panelinde bulunan ikaz ışıklarının hepsi yanar; yaklaşık olarak 1-2 saniye sonra otomatik olarak söner, sönmeyen ve kırmızı renkte bulunan arıza lambaları varsa arabanızı çalıştırmamanız tavsiye edilir. 

Ford marka arabanızda arıza lambası yanıyorsa öncelikle panik yapmanıza gerek yok. Arıza lambasının yanması, Ford marka arabalarda genel olarak hepsinde aynı şeyi ifade eder. Bir diğer deyişle; Ford Transit arıza lambası, Ford Focus arıza lambası, Ford Mondeo arıza lambası, Ford Escort arıza lambası anlamları ve diğer ford marka arabalarda olan arıza lambası anlamları genel olarak aynıdır. 

Aracınızdaki ikaz lambaları yanıyorsa motor bileşenleri birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışamıyor demektir. Motoru oluşturan yakıt, ateşleme, hava emiş ve egzoz sistemlerden biri bile hasar görse motor ikaz lambaları yanmaya başlar. Arıza lambasının yanmasına sebep olan hasar bölgeleri ise şöyle sıralanabilir: Hava akış sensörü (MAF), oksijen (Lambda) sensörü, katalitik konvertör, buji ve buji kablosu, yakıt dolum kapağı, EGR valfi, termostat, yakıt enjektörleri ve  akü. Bu bölgelerden herhangi birinde hasar oluşması durumunda motor bir bütün olarak çalışamadığı için ikaz ışıkları yanmaya başlar. Arıza lambasının sönebilmesi için öncelikle meydana gelen arızanın tespit edilmesi ve duruma göre arızanın tamirinin gerçekleşmesi gerekir.

Otopratik Ford transit arıza lambası kontrolü

Otopratik’te Ford Transit otomobiliniz için arıza lambası kontrolünü profesyonel bir şekilde sağlayabilirsiniz.  Ayrıca Ford ile uyumlu parça ihtiyacına ve oto periyodik bakım gibi hizmetlere güvenle cevap bulabilirsiniz. Otopratik uzmanlığı ile Ford bakım servisinde doğru tamir yöntemini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Ford Transit arıza lambası fiyatları için online olarak bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede aracınızın geçtiği her işlemden haberdar olabilirsiniz.