Otopratik Logo
close hamburger menu

Hyundai i20 Arıza Lambaları

Araçlarda birbirinden farklı arıza lambaları yer alır. Bazen yanıp sönen bazen de sesli ikazlar ile kullanıcıyı uyaran bu lambaların neden bu tepkiyi verdiğini bilmeyince kullanıcılar panik yaşarlar. Bu yazımızda Hyundai i20 aracınızın arıza lambaları yandığında nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili detayları vereceğiz. Aksi takdirde maddi olarak çok büyük kayıplara uğramanız söz konusu olabilir.

Hyundai’ın birçok modelinde benzer arıza lambaları kullanılır. Hyundai Accent, i10, i20, i30 ve Elentra modellerinde kullanılan pek çok arıza lambası aynıdır. Bazı arıza lambaları araç modeline göre ve motor tipine göre değişkenlik gösteriyor.  

Hyundai i20 Arıza Lambaları Neden Yanar?

Hyundai i20 arıza lambaları hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Arıza lambalarının yanma sebebi kullanıma göre değişiyor. Araçta yağ, su kalmaması, aracın elektronik sisteminde bulunan hatalar arıza lambasının yanmasına neden olabiliyor. Araç arıza lambalarını devamlı kontrol etmek gerekiyor.

Aracın gösterge panelinde bulunan arıza lambalarının önem derecesi renkler ile de ayırt ediliyor. Kırmızı renkte bir uyarı alırsanız eğer aracınızı durdurmalı ve çalıştırmaya veya hareket ettirmeye devam etmemelisiniz. Sarı renkte yanan aynı uyarı lambasında aracınızı en yakın servise götürebilir ve hemen bakımını yaptırabilirsiniz. Aracınızda oluşan bir arızanın giderilmesi için çok fazla zaman kaybedilmemelidir. Aksi durumda daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olur. Eğer sürüş esnasında arıza lambası yanarsa aracınızı durdurup size verdiği uyarının ne olduğuna bakmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Hyundai i20 modelinde diğer Hyundai modellerinde de olduğu gibi sinyal lambaları yeşil renkte yanmaktadır.

Alanında uzman teknisyenlerle çalışan Otopratik servislerinde Hyundai i20 model aracınızın her türlü problemi pratik bir şekilde çözülür. Hyundai bakım servisi için Hyundai i20 arıza lambaları randevusu alabilirsiniz. Otopratik uzman teknisyenleri aracınızın bakımı için pratik çözümler sunmaya ve aracınızı ilk gün ki görünümüne kavuşturmaya çaba sarf ederler. Çeşitli alanlarda Otopratik uzmanlarından destek alabilirsiniz. Oto periyodik bakım ve oto sigorta değişimi bunlardan sadece iki tanesidir.

Hyundai i20 model aracınızda yağ gösterge arıza lambası yandığında aracınızı güvenli bir yere çekip çekici yardımı ile servise götürmenizi tavsiye ederiz. Yağlar araç motorları için hayati önem taşır. Motorda sürtünmenin daha rahat yapılabilmesi için yağ bulur. Bu yağ azaldığında ise aracınızın motorunda sürtünmeler artar ve bu da tehlikenin başladığına işarettir. Araçta yağ bittiğinde ise çok ciddi problemler oluşur.  

Hyundai i20 Arıza Lambaları Fiyatları

Otopratik bayilerinden alacağınız her hizmetin fiyatına otopratik.com.tr adresinde fiyat listesinden ulaşabilirsiniz. Hyundai i20 arıza lambaları fiyatları için de bağlantıyı takip edebilir ve almak istediğiniz hizmetin bedelini görebilirsiniz. Otopratik servislerinde her türlü bakım onarım ve orijinal yedek parça değişimleri için fiyat listesine göz atabilir internet üzerinden de karşılaştırma yapabilirsiniz.