Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 1 Arka Amortisör

Renault Megane 1 araç bakımı ve parça desteği için Otopratik mağazalarını tercih edebilirsiniz. Otopratik rehberliğinde Megane 1 otomobil için ihtiyaç duyacağınız bakımları güvenle sağlayabilirsiniz. Otopratik’te söz konusu bakım ve hizmetler için önceden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Otopratik’in Renault bakım servisi konusunda sunacağı kaliteli hizmet anlayışını deneyimleyebilirsiniz. Amortisör konusunda da Otopratik mağazalarında orjinal uyumlu parça desteği alabilirsiniz. 

Otopratik’te Renault Megane Servis Hizmeti

Otopratik, ülke genelinde araç bakım hizmeti sunan mağazalar zinciri ile kalite standartlarına uygun bir süreç sunuyor. Böylece kullanıcı için konforlu mağaza koşullarından araç bakımındaki uzmanlığa uzanan her adımda kalite standartları uygulanıyor. Her marka araç için Otopratik’ten destek alabilirsiniz. Renault marka aracınız için de periyodik bakım, oto check-up ya da parça bakım konularında güvenle ilerleyebilirsiniz. Parça değişimi yapılacaksa orjinal uyumlu parça desteği alabilirsiniz. Ayrıca parça garantisi ile aracınız için değişimi güvenle sağlayabilirsiniz. 

Renault Megane 1 amortisör değişimini size en yakın Otopratik mağazasında yaptırabilirsiniz. Bu amaçla en yakın Otopratik mağazasını Otopratik.com.tr üzerinden hemen bulabilirsiniz. Ayrıca online olarak pratik bir biçimde Renault Megane 1 arka amortisör randevusu alabilirsiniz. 

Amortisör Hakkında

Amortisör, otomobil ve hafif ticari araçların kullanım ömürleri boyunca değişimi söz konusu olan parçalardan biri. Hemen tüm makine türlerinde amortisör bulunur. Amacı, çalışma esnasında ortaya çıkan sarsıntıyı azaltmaktır. Böylece sarsıntıya bağlı sorunların önüne geçilmiş olur. Amortisörler temelde yağ pompalarıdır. Çalışma prensipleri ise amortisör milinin ucuna takılı olan pistonun yağ doldurulmuş basınç tüpündeki hareketine dayanır. Tekerlek yukarı-aşağı hareket ettikçe, hidrolik sıvı piston içindeki küçük deliklerden geçmeye zorlanır. Böylece sarsıntının şiddetini emer. 

Amortisörde Sorun Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Amortisörde sorun olduğunu gösteren bazı belirtiler vardır. Bunlar, araçta varsa mutlaka uzman desteği almak gerekir. 

- Frene basıldığında araç, öne doğru sert şekilde atak yapabilir. 
- Virajlarda aracın bir yana yaslanması ya da sağa - sola çekmesi gözlenir. 
- Fren durma mesafesinin uzaması da amortisörde sorun olduğuna işaret eder.
- Lastiklerin eşit olmayan şekilde düzensiz aşınması, amortisörlerdeki eskime ya da deformasyonun göstergesidir. 
- Sürüş esnasında direksiyon simidinde titreşim hissedilir. 

Megane 1 Arka Amortisör Değişim Fiyatları

Otopratik, araç bakım sürecini konforlu ve pratik kılmaya odaklanıyor. Bu bakış açısıyla randevu alma, en yakın mağazayı bulma ya da fiyat öğrenme sürecini de online olarak pratik kılıyor. Araç bakım ve parça değişim fiyatları için Otopratik.com.tr üzerinden online olarak ilerleyebilirsiniz. Megane 1 arka amortisör fiyat bilgisine de sitedeki fiyat teklifi alma butonu üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylece Megane 1 model aracınızda arka amortisörlerin değişimini sağlamadan önce işlem bilgisi ve fiyat bilgisi edinebilirsiniz.