Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 1 Hava Filtresi

Megane 1 ve diğer tüm model araçlar için en kaliteli ve güvenli bir şekilde araç servisi arıyorsanız Otopratik sizin için en doğru adrestir. Otopratik’in, Türkiye’nin birçok yerinde bulunan onlarca şubesinden, Renault marka araçların teknik özelliklerine hakim uzman kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile müşterilerin son derece memnun kaldığı araç hizmetlerini alabilirsiniz. Başta hava filtresi değişimi olmak üzere oto check up, periyodik bakım, lastik değişimi gibi tüm onarım servislerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Hem vaktinizden hem de bütçenizden tasarruf etmek için Megane 1 hava filtresi randevusu oluşturarak Otopratik’in tüm ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi 

Öncelikle ufak bir hatırlatma yapacak olursak, hava filtresinin her araçta olması gereken ve motor sağlığının korunması için en önemli motora yardımcı parçalardan birisi olduğunu unutmamakta fayda var. Motor bütünlüğünde basit bir parça olarak bilinen hava filtresi, aslında motor sağlığı için önemli bir yere sahip olup, dışarıdan gelen havanın temiz ve arınmış bir şekilde motora iletilmesini sağlar. Hava filtresinin sorunsuz çalışması demek, motora ulaşması gereken temiz hava ve yeterli oksijen miktarının motora başarılı bir şekilde ulaşması ve motorun maksimum torka ulaşarak güç bütünlüğünü koruması demektir. 

Ancak aracınızın hava filtresi görevini yerine getirmiyorsa muhtemelen ömrünü doldurmuş ve dışarıdan aldığı havayı temizlemeden motora iletiyordur. Böyle bir durumun yaşanması başta motor sağlığı için çok tehlikeli olmak üzere sürüş güvenliğinizi de riske atabilir. Motora yeterli miktarda oksijenin ulaşmaması sonucunda, motor havasız kalır ve gaza ne kadar yüklenseniz de aracınızın hızlanmadığını fark edersiniz. Aynı zamanda motor bu haldeyken gaza daha fazla basmak aracınızın yakıtının kullanılmadan, aracın egzozundan dışarı çıkmasına sebep olur. Hava filtresinin değiştirilmesinin ihmali sonucunda hem motor sağlığınız tehlikeye girer hem de büyük bir yakıt israfı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Megane 1 Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir? 

Renault yetkililerinin tavsiye ettikleri hava filtresi değişiklik periyodu 10 bin kilometrede birdir. Bu sınıra ulaştıktan sonra aracınızın hava filtresi herhangi bir periyodik bakım veya oto check up sonrasında değiştirilebilir. Ancak son yıllarda özellikle büyük şehirlerde artan kirli hava ve zorlu iklim koşulları nedeni ile 5 bin kilometreye ulaştıktan sonra veya aracınızın performansının yetersiz olması şikayetiniz üzerine hava filtreleri değiştirilebilir. En güvenli ve aracınıza uygun olan hava filtresi değişimi için Otopratik rehberliğinde Renault bakım servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 


Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Otopratik, hizmet verdiği araçların ömrünün uzamak, daha kaliteli bir sürüş deneyimi yaşatmak ve en önemlisi can güvenliğinin sağlanması için, onarım hizmetlerinde kullandığı yedek parçaların araca en uygun, kaliteli ve garantili olmasına çok dikkat eder. Bunlara ek olarak müşterilerini düşünmeyi de unutmayarak herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunmuştur. Onarım paketleri ve Megane 1 hava filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Daha sonrasında aracınızın servis ihtiyacı için kendinize en uygun zaman dilimine kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz.