Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 2 Hava Filtresi

Fransız otomotiv firması Renault'nun Megane 2 modeli için hava filtresi değişimini Otopratik servislerinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Otopratik servis bölgelerinde Renault Megane 2 bakımı ve onarımı yaptırabilirsiniz. Ayrıca aracınız için en uygun yedek parçayı temin edebilirsiniz. Megane 2 hava filtresi randevusu için kendi takviminize en uygun zamanı belirleyip Otopratik servislerini ziyaret edebilirsiniz.

Megane 2 Hava Filtresi

Motordaki yakıtın tutuşması ve yanmanın gerçekleşmesi için temiz havaya ihtiyaç vardır. Temiz hava için de motora giren havanın içindeki parçacıkların bir filtre yardımı ile motora gitmesini engellemek gerekir. İşte bu engelleme işlemini hava filtresi yerine getirir. Hava filtresi aracın sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. 

Bu yazdıklarımızdan da anlaşılacağı üzere hava filtresi olmayan bir aracın motoru verimli çalışamaz. Zaten günümüzde hava filtresi olmayan bir araç da söz konusu değildir. 

Megane 2 Hava Filtresi Ne Zaman Değişir?

Dışarıdan gelen parçacıklar zamanla hava filtresini tıkayacağı ve hava filtresinin görevini tam anlamıyla yerine getirmesine engel olacağı için hava filtresinin belirli zamanlarla değiştirilmesi gerekmektedir. Araçlara göre değişkenlik gösterse de genellikle 10 bin ya da 15 bin periyodik bakımlarında hava filtresi değişimi yapılmaktadır. 

Eğer aracınızı çok tozlu yollarda kullanıyorsanız doğal olarak hava filtrenizi de daha erken değiştirmeniz gerekecektir. Siz de hava filtresi değişimini Otopratik servislerine gelerek Otopratik’in deneyimli ustalarında yaptırabilirsiniz. Değişim sırasında aracınızın periyodik bakımını veya genel kontrollerini de Otopratik’in deneyimli ustalarından güvenle talep edebilirsiniz. 

Megane 2 Hava Filtresi Kirli İse Ne Olur?

Tıkanan hava filtresini değiştirmemeniz sonucunda aracınızın çekiş kuvveti düşer ve motordan istenilen performansı alamazsınız. Bu durumda aracınızın yakıt tüketimi de artacaktır. Sürüş esnasında, gaza bastığınızda araç normal tepki vermiyorsa motora giren hava miktarında azalma var demektir. Bu da hava filtrenizin tıkalı olduğu anlamına gelir. Böyle bir arızada aracınız daha yavaş hızlanır. Hava filtresi tıkandığı zaman motora giren hava miktarı azalacağı için daha fazla yakıt sarfiyatı olur ve aracınızın motor çekişi düşer. Aracınızda bu değişikliği fark ettiğinizde daha fazla aracınızı kullanıp bakımını ertelemek motor için uzun vadede daha büyük arızalara yol açacaktır. Bu sebeple en kısa sürede size en yakın Otopratik servis noktasını tespit ederek Renault bakım servisi için Otopratik servis noktasına gelebilirsiniz.

Megane 2 Hava Filtresi Fiyatı

Megane 2 hava filtresi fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Megane 2 hava filtresi değişim fiyatlarını da fiyat listesinden görebilirsiniz. Merak ettiğiniz diğer hizmetlerimizin fiyat listesi için de aynı bağlantıyı kullanarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, aracınızın bakım ve kontrollerini alanında yetkin teknisyenlere yaptırabilirsiniz. Ustalar aracınızın filtresini titizlikle değiştirirken siz de konforlu bekleme salonunda dinlenebilirsiniz. Kaliteli hizmet için gönül rahatlığı ile Otopratik servislerini tercih edebilirsiniz.