Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 2 Silecek

Otopratik rehberliği ile, Fransız otomotiv markası Renault’un model ailesinde yer alan aracınız Megane 2 için parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında alanında uzman teknik ekiplerden Renault Megane 2 bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up gibi birçok hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz. Genel olarak Megane 2 marka otomobiliniz ile ilgili her türlü işlemi kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Renault Megane silecek randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. Böylelikle zaman kaybınızı azaltarak aracınızın ihtiyaç duyduğu bakım veya onarım işlemlerini başlatabilirsiniz.

Silecek Sistemi Nedir?

Sürücünün yolu görebilmesi için özellikle yağmurlu, karlı ve çamurlu havalarda silecekler büyük önem arz eder. Sileceklerin çalışmadığı, sorun çıkardığı noktada güvenli bir sürüşten bahsedilemez. Silecek motoru ve silecek mekanizması ön camın hemen önünde yer alan, kaput panel kapağının altına monte edilmiştir. Cam silecekleri, camı su geçirmez bir şekilde temizlerken, ön cam boyunca sayısız defa geriye ve ileriye doğru hareket de eder. En yüksek hızlarında ise daha etkileyici bir hızla hareket eder. Sileceklerin programlanandan daha yavaş çalışması, tek hızda sabit çalışması veya hareket etmemeleri en yaygın arıza belirtilerindendir.

Araç silecek sistemi nasıl çalışır?

Sileceği, silecek kolundan çalıştırdığınızda, silecek anahtarı sinyali kontrol modülüne (Body Control Module (BCM)) gönderir. Kontrol modülü silecek rölesini çalıştırır. Röle, silecek motoruna 12 volt güç gönderir. Motor 360 0 dönerken deve boynunu hareket ettirir, deve boynu iki silecek kolunun hareket kolunu çalıştırmak için ara bağlantı çubuğunu hareket ettirir bu sayede silecek kolları bir sağa bir sola çevrilir. Sileceklerle ilgili bir sorunu giderirken, yetkili servislerde veya ilgili tamirhanelerde kontrol modülüne çok işlevli anahtarın düzgün çalışıp çalışmadığını gösteren bir test aleti kullanılır. Aracınızın sileceklerin çalışmıyorsa, ustanız veya yetkili servis önce sorunu teşhis etmesi, ardından arızalı parçayı sipariş etmesi gerekir. Bu, arabanızın aynı gün tamir edilemeyeceği anlamını taşır. Çünkü sık arıza veren bir sistem olmadığından sipariş geçmeleri gerekebilir.

Otopratik Renault Megane 2 Silecek Sistemi

Otopratik’te Renault Megane 2 otomobiliniz için gerekli parça değişimlerini uygun bir şekilde sağlayabilir, aracınızın ihtiyacı olan oto check up, parça onarımı veya değişimi, genel kontrol gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Teknik ekibin detaycılığı ve titizliği sayesinde montaj  işlemlerini hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Renault Megane 2 ile uyumlu silecek ihtiyacına güvenle cevap bulabilir, silecek değişimi hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Otopratik uzmanlığı ile Renault bakım servisinde doğru silecek setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Böylelikle olası mağduriyet durumlarında bir güvenceniz olmuş olur. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede aracınızın gördüğü her işlemden haberdar olabilirsiniz. Megane 2 silecek fiyatları  ile bilgi edinmek için internet sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!