Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 2 Triger Seti

Otopratik rehberliği ile, Fransız otomotiv markası Renault’un model ailesinde yer alan aracınız Megane 2 için parça değişimini kolayca yapabilir, Otopratik hizmet noktalarında Renault Megane 2 bakımı, onarımı, periyodik bakımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti gibi onlarca hizmeti güvenle alabilirsiniz. Renault Megane 2 triger seti randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak kolaylıkla ve güvenle ilerlemeniz mümkün!

Megane 2 Uyumlu Triger Seti

Triger seti diğer bir adı ile zamanlama kayışı olarak da bilinmektedir. Her parçanın önemi gibi triger seti de önemli bir bağlantı işlemi sağlar. Motor içerisinde dönen krank mili ile eksantrik mili arasındaki bağlantı işlemi triger ile sağlanmaktadır. Triger seti, temelde bir kayıştır. Bu kayış, zamanla eskiyebilir, yıpranabilir, incelebilir ve kopabilir. Bu durumda işlevini yapamaz hale gelir. Bu durumda triger seti onarımı veya değişimi sağlanmalıdır. Yıpranan triger setinin yenisi ile değişimi, güvenli sürüş ve uzun ömürlü motor için gereklidir. Ancak alınacak olan triger setinin araçla daha doğrusu marka ve model ile uyumlu olması gerekir. Peki, Renault Megane 2 araçla uyumlu triger seti hangisi?

Değişimi yapılacak olan triger setinin araç ile uyumluluğu konusu önemlidir. Alacağınız triger seti Megane 2 otomobil ile uyumlu mu sorusuna yanıt bulmak için şase motor numarasına bakabilirsiniz. Ürün üzerinde de şase numarası ile uyumlu bilgi bulunuyor olmalıdır. İkisi eşleşiyorsa güvenle kullanabilirsiniz. Triger seti gibi diğer parçaları da seçerken aracın üreticisinin sunduğu kitapçığı mutlaka okumanız öneriliyor.

Triger Seti Nedir ve Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Triger seti için belirli bir zaman aralığı söz konusudur. Bu konuda sorulabilecek olan ”Triger seti ne zaman değiştirilir?” ya da “Triger seti kaç binde değiştirilir?” gibi soruların önemi büyüktür. Araç marka ve modeline göre kilometre bilgisine göre periyodik olarak değişim yapılması gerekmektedir. Triger kayışı yapılmış olan ve araç kataloğu içerisinde belirlenen kilometre çalışmasından sonra değişimi yapılması gerekmektedir. Bu işlem aracın belirli periyodik bakımlarında kontrollere göre yapılması gerekmektedir. Bu durumda herhangi bir kopma işlemine de maruz kalmadan aracın değişimleri ve sağlığı korunacaktır. Triger seti ne zaman değiştirilir sorusunda ilk olarak bakım zamanları söylenmektedir.

Triger seti kaç binde değişir sorusuna gelindiğinde ise, her araç üreticisi tarafından farklı bir kilometre değeri belirlenmiştir. Genel olarak 64000 kilometre de bir ya da 96000 km de bir değişimi yapılmaktadır. Bu değerlere dikkat ederek aracınızdaki değişim işlemlerini gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz. Araçlarda her parçanın olduğu gibi triger setinin de bir ömrü bulunmaktadır. Periyodik sistemde ya da kilometre değerinde değişimlerinizi mutlaka yapmalısınız. Normal şartlar altında bir triger seti için raf ömrünün 3 yıl olduğu bilgisi yer almaktadır. Yeni alınan bir araç 3 yıl bekletildikten sonra satışı yapıldıysa triger kayışı kontrol edilmelidir. Aynı şekilde ikinci el bir araç alımında da triger seti kontrol edilerek herhangi bir sorun olup olmadığına bakılmalı ve gerekirse değişim işlemi yapılmalıdır

Megane 2 Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalı?

Devirdaimli Megane 2 triger seti, triger kayışı gibi farklı isimlerle satın alabileceğiniz ürün için tercih aşamasında dikkatli davranmak önemlidir. Megane 2 triger seti tercihinde aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

- Otomobilin kullanım kitapçığını inceleyerek önerilen triger seti özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda nasıl bir triger seti ile orjinalini değiştirebileceğiniz açıkça yazar. Buradaki bilgileri dikkate alarak ürün satın alabilirsiniz.
​​​​​​​- Motor   şase numarasına bakarak onunla uyumlu triger setini bulabilirsiniz.
- Uzman oto bakım servisine giderek Megane 2 model aracınıza uygun triger seti isteyebilir ve triger kayışı değişimi için uzman desteği ile sağlayabilirsiniz.


Otopratik Renault Megane 2 Triger Seti

Otopratik’te Renault Megane 2 otomobiliniz için gerekli parça değişimini kolaylıkla sağlayabilir, Otopratik uzmanlığı ile Renault Bakım servisinde doğru triger setini bulabilir, aracınıza en sağlıklı şekilde uygulanması konusunda güvenebilirsiniz. Megane 2 triger seti fiyatları hakkında bilgi edinmek için siteyi ziyaret etmeniz yeterli!