Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Arıza Lambaları

Bir Fransız markası olan Renault, Türkiye’de 1969 yılından beri yüksek üretim kapasitesi ile ülkenin endüstrisine büyük katkıda bulunmuştur. Renault’un sayısız model araçlarından birine sahipseniz ve aracınız için kaliteli, güvenli bir servis arıyorsanız Otopratik en doğru seçim olarak kendini gösteriyor. Alanında uzman teknik kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Otopratik servislerinden başta arıza lambaları kontrolü olmak üzere ve diğer tüm onarım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan hizmeti beklemeden daha hızlı bir şekilde alabilmek için Otopratik rehberliğinde Renault arıza lambaları randevusu oluşturarak vaktinizden tasarruf edebilirsiniz. 

Renault Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Renault marka araçların bazılarında, araba arıza lambaları ışıklı uyarılar vermesinin yanında sesli uyarı özelliğine de sahiptir. Buna göre; söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde ya da elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya bir problem olduğunda, aracın daha fazla zarar görmesine engel olunması için araç arıza lambaları sesli uyarılar beraberinde çalışıyor. Aracınızın kontağını çalıştırdığınızda arıza lambalarının hepsi yanar ve 1-2 saniye sonra tekrardan sönerler. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir sorun varsa bu sorunlara ilişkin arıza lambaları yanmaya devam ederek sürücüyü uyarır. Bu gibi durumlarda panik yapmadan hızlı bir şekilde Otopratik servisleri ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Tüm sürücüler tarafından anlaşılmasında güçlük olmaması adına bir çok marka aracın arıza lambalarının yerleri aynıdır. Buna rağmen nadir de olsa marka ve modelden modele bu arıza lambalarının sembolleri ve kesin konumları farklılıklar göstererek kafa karışıklığına yol açabilir. Renault bakım servisi ile iletişime geçmeniz dahilinde aklınızdaki sorular için hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Renault Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları 

Renault marka aracınızın gösterge paneli üzerinde bulunan arıza lambaları işaret yolları ile sürücüye araçla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır.  Daha iyi bir sürüş deneyimi ve sorunsuz bir yolculuk yapabilmek adına bu lambaların iyi gözlemlenmesinin çok büyük faydası vardır. Aksi takdirde bu lambalarda ters giden bir sorunun fark edilmemesi istenmeyen kazalara yol açabilir. Gösterge panelindeki bu işaretler her zaman önemli bir arızanın sinyali olmasa da genellikle aracınıza dair bir sorunun oluşmaya başladığının göstergesidir ve ilerleyen dönemlerde aracınızdaki sorunun daha da önemli hale gelip sürüş güvenliğinizi tehdit etmemesi için Otopratik servisinden oluşan sorunla alakalı bakım hizmeti alabilirsiniz. Durumun ciddiyetini anlamak için bilgi sahibi olunması gereken konulardan birisi de arıza lambalarının renklerinin ne anlam ifade ettikleridir. Bu renkler yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere üç farklı anlam ifade ediyorlar. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Eğer seyir esnasında kırmızı renk bir arıza lambası ile karşılaşırsanız, dikkate almalı ve aracınızı uygun bir yere park ederek kendinize en yakın profesyonel oto servis biriminden yardım almalısınız. 

Otopratik Renault Servis Fiyatlandırmaları

Otopratik müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir firma olmakla beraber servis hizmetlerinde kullandığı yedek parça ve teknik ekipmanların en güncel, kaliteli ve garantili olmasına dikkat eder. Bu özen sayesinde aracınızın ömrü uzar ve ilk günkü gibi bir performans sergiler. Otopratik’in sunduğu bu kaliteli hizmete ek olarak müşterileri için ekonomik onarım paketleri de oluşturulmuştur. Bu onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için Otopratik web sitesini ziyaret edip, aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini seçmeniz Renault arıza lambaları fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yeterlidir. Daha sonrasında kendinize en uygun zaman için randevu oluşturabilirsiniz.