Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Fluence Jant

Lastiğin iç tarafına yerleştirilerek, aracın hareket edebilmesini sağlayan ve lastiklerin aracın aksına bağlanmasında büyük bir rol oynayan bu parçaya jant denir. Araç için fazlasıyla önemli olduğundan sadece estetik görüntüyü göz önünde bulundurmadan, kendi aracınıza uygun olanın jantın tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Jantlar aracın dış kısmında bulunduğu için her türlü fiziki tehlike ve hasarlar için kolay etkilenecek bir konumdadır. Bu nedenle Renault Fluence model aracınızın jantında bir sorun veya hasar meydana geldiğinde, jant sökme takma ve jant değişimi için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Zamanınızdan tasarruf etmek ve daha hızlı bir servis hizmeti almak için Otopratik rehberliğinde kolayca Renault Fluence jant randevusu oluşturabilirsiniz. 

Jant Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir? 

Aracınızın lastiklerinin araca uygun seçilmesi kadar doğru jant seçimi de araç sağlığı ve seyahat esnasında sürüş güvenliğinizin sağlanması için büyük bir yere sahiptir. Jant seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıdaki gibidir. 

- Yalnızca görünüşü güzel olduğu için hiçbir jant araca takılmamalıdır. Kalitesi düşük olan, aracın ağırlığına uygun olmayan ve büyük ya da olması gerekenden küçük jant seçimi taşıt güvenliğini olumsuz yönde etkiler.
- Yaygın olarak kullanılan jant türü olan çelik jantın en kaliteli olanı seçilmelidir. Aksi halde engebeli yollarda jant eğrilebilir veya kırılabilir.
- Takılan jant büyüdükçe araçtaki sürüş konforu da aynı ölçüde azalır.
- Jantlar sayesinde fren sisteminin soğuması sağlanır. Bu yüzden seçilen jantın dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
- Jantların büyüklüğü arttıkça arabanın virajda savrulma olasılığı azalır, viraja girerken yol tutuşu daha sağlam hale gelir.
- Büyük jantlar diğer ölçüdeki jantlara kıyasla daha ağırdır. Bu ağırlık artışı daha fazla yakıt tüketimine yol açar. Jant büyüdükçe arabanın sürüş performansı da azalır. Bunun sebebi ise büyük jantların döndürülmesi için motorun daha çok enerji harcamasıdır. Burada önemli olan husus aracın motor kapasitesinin büyük jantların ihtiyaç duyduğu gücü üretebilecek kapasitede olmasıdır.
- Araca takılan jantlar aracın motor gücü ile uyumlu olmalıdır. Motor gücü yüksek olan ve daha ağır olan araçlara küçük jant takılması sonucunda araç patinaj yapabilir ve yol tutuş güvenliği sekteye uğrar.  
- Araca alınan jant mutlaka yetkili servis tarafından takılmalıdır.
- Yanlış seçilen jant yüzünden araba daha gürültülü çalışır, araba savrulabilir, balans ayarı bozulabilir ve sürüş güvenliği sekteye uğrayabilir.
- Arabanın sürüleceği coğrafi konumların gereğini karşılayacak uyumlulukta jant seçilmelidir. Engebeli araziler daha farklı lastik ve jant seçimini gerektirir.

Renault Fluence model aracınıza uygun jantı bulmak ve aklınıza takılan soruların giderilmesi için Renault bakım servisi ile iletişime geçerek siz de Otopratik’in hizmet kalitesi ile tanışabilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Müşteri memnuniyetine çok önem veren araç bakım servisi firmalarından birisi olan Otopratik, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği bütçe dostu ekonomik onarım paketleri sunuyor. Üstelik bu paketler hakkında bilgi sahibi olmak da çok kolay. Onarım hizmetleri ve Renault Fluence jant fiyatlarını öğrenmek için tek yapmanız gereken Otopratik web sitesini ziyaret etmektir. Ardından dilerseniz kendinize en uygun zaman için servis randevusu oluşturabilirsiniz.