Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Symbol Arıza Lambaları

Bir Fransız otomobil markası olan Renault, Türkiye’de 1969 yılından bu yana yüksek üretim kapasitesi ile Batı Avrupa dışında en yüksek üretim gücüne sahip olarak, Türkiye’nin otomobil endüstrisine büyük katkıda bulunuyor. Eğer siz de Renault marka bir araca sahipseniz Otopratik birimlerinden güvenli bir şekilde uzman teknisyenler tarafından aracınızın ihtiyacı olan periyodik bakım, parça değişimi, oto check up gibi ve daha birçok hizmete tüm şeffaflığı ile erişebilirsiniz. Acil durum veya planlı olmasını istediğiniz araç servis desteği için Otopratik öncülüğünde Renault servis randevusunu kendinize en uygun tarih için oluşturabilirsiniz. 

Symbol Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Arıza lambaları ile ilgili sürücülerin öncelikle akıllarında bulundurması gereken şey, beklenmedik bir arıza lambası ikazıyla karşı karşıya kaldıklarında, soğuk kanlılıklarını korumanın durumu ele almada ne kadar daha işe yarar hale getireceğini unutmamaktır. Seyir halindeyken böyle bir durumla karşılaşırsanız panik olmadan aracınızı müsait bir yere park ederek rahatlıkla Otopratik servislerinden destek alabilirsiniz. Symbol model araçlarla alakalı teknik bilgi sunacak olursak da, Symbol model aracınızın kontağını çevirdikten sonra arıza lambalarının hepsi yanıyor olup, 1-2 saniye sonra tekrardan eski hallerine dönmeleri beklenir. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir sorun varsa, probleme ilişkin olan arıza lambası yanmaya devam ederek sesli ve ışıklı bir şekilde sürücüyü uyarır. Yanmakta olan arıza lambasının rengi kırmızı ise aracınızın motorunu kapatmanız tavsiye edilir. Tüm sürücüler tarafından da anlaşılması güç olmasın diye, birçok model ve marka aracın arıza lambalarında hemen hemen aynı semboller kullanılıyor. Ama nadir de olsa bu arıza lambaları, aracın modelinden modeline değişiklik gösterebiliyor bu gibi durumlarda kafa karışıklığı yaşamamanız için Renault bakım servisinden kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

Symbol Gösterge Paneli Arıza Lambaları 

Symbol model aracınızın gösterge panelinde bulunan arıza lambaları, işaretler ve ses yolu ile aracı kullanan sürücüye araçla alakalı bir problem gerçekleştiğinde en hızlı bir şekilde sürücüyü uyarmayı sağlar. Gösterge panelinde bulunan bu arıza lambaları, her zaman kritik bir sorunu dile getirmese de, aracınızla alakalı bir sorunun başlangıcını ve ilerleyen zamanlarda bu sorunun daha büyük bir hale gelerek sürüş güvenliğinizi tehdit edecek boyuta ulaşabileceğini anlatmaktadır. Bu gibi durumlarda kendinize en hızlı ulaşılabilir gördüğünüz Otopratik servislerinden yardım almanız tavsiye ediliyor. Araçlarda bulunan arıza lambalarının tümü birçok marka ve model araçta aynı olmasına rağmen zaman zaman bazı model araçlarda sembollerin şekli ve konumları değişiklik gösterebilir. Arıza lambalarının ciddiyet boyutunu kavramada hangi renkte uyarı verdikleri de büyük bir etkendir. İşte renklerin hangi anlamları ifade ettikleri ipuçları:

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Arıza lambaları, aracınızla ilgili yakın zamanda oluşabilecek sorunlara karşın önceden önlem almanız için sizi uyarır. Gösterge panelinde bulunan arıza lambalarının ne anlama geldiğini bilmezseniz veya göz ardı ederek gerekli bakımı yaptırmazsanız aracınızın performansı düşebilir ve daha da önemlisi sürüş güvenliğinizi tehdit edecek unsurlar doğabilir. Bu gibi durumlarda Otopratik birimlerinden en hızlı ve güvenli servis desteğini alabilirsiniz. 


Otopratik Renault Servis Fiyatlandırmaları

Otopratik birimlerinde, aracınızın bakım ve kontrol işlemlerinin son derece hata oranı düşük bir şekilde yapılması için son teknoloji teknik ekipmanlar bulunuyor. Bununla birlikte aracınızın ömrünü uzatmak ve performansını ilk günkü gibi koruyabilmek için Otopratik, yedek parça seçiminde en kaliteli, orijinal ve garantili olmasına çok özen gösteriyor. Tüm bunlara ek olarak müşterilerini de düşünmeyi unutmayarak ekonomik onarım paketleri sunuyor. Otopratik’in sunduğu bu ekonomik onarım paketlerinden faydalanmak için yapılması gereken tek şey, uzmanlar tarafından oluşturulmuş güçlü altyapıya sahip Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan onarım paketini seçmek. Sonrasında Renault servis fiyatına kolayca erişebilir ve kendinize en uygun tarih için randevu oluşturabilirsiniz.