Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Symbol İkaz Lambaları

1969 yılında Renault markalı Türkiye’de üretilmesi amacıyla kurulan ve bugün faaliyetlerini Türkiye’nin %49 ve Renault Fransız Grubu’nun %51 payı ile sürdürülen Renault Türkiye Fabrikaları, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’un Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Her yıl üretilen bu binlerce otomobilleri arasından, müşterilerin en memnun kaldığı modeller arasında Renault Symbol modeli de yer alıyor. Diğer tüm marka ve model araçlarda bulunduğu gibi Symbol model araçların da gösterge panelinde birden fazla ikaz lambaları bulunuyor. Bu ikaz lambaları aracınızın kontağını çalıştırdığınızda 1-2 saniye görünür olacak şekilde yanıyor ve eğer aracınızda bir sorun yoksa tekrardan sönüyor. Fakat kontağı ilk çalıştırdıktan sonra hala yanmakta olan ikaz lambaları varsa işte orada Symbol aracınız size, aracınızla alakalı bir sorunun olduğunu ya da ileriye yönelik bir sorun ortaya çıkabileceğini, hem sesli sinyalleri hem de ikaz lambaları sayesinde bildiriyor. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda sakinliğinizi koruyarak, aracınızı çalıştırmamanız veya seyir halinde iseniz müsait bir yere park edip motorunuzu durdurmanız tavsiye ediliyor. İkaz lambalarının bildirmiş olduğu sorunun ne olduğunu daha iyi anlamak adına bir oto servis ile iletişime geçebilirsiniz. İşte tam bu noktada da Otopratik uzun yıllardır deneyimlemiş olduğu uzmanlığıyla devreye giriyor ve yardım aldığınız dahilde aracınızın periyodik bakımı yapılıp bir sorun olup olmadığı, Symbol model araçların özelliklerine daha hakim olmak için eğitimlerden geçmiş uzman teknisyenler tarafından test edilip, gereken müdahale uygulanıyor. Tüm bu kaliteli hizmetlerden en kolay şekilde faydalanmak için kendinize Renault Symbol ikaz lambaları randevusu almanız yeterlidir.

Symbol İkaz Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Renault’un internet sitesi sayesinde görüntüleyebileceğiniz birden fazla model araba bulunuyor. İsmini en çok duyurmuş ve en fazla müşteri memnuniyeti sağlamış modellerinden birisi de 1999 yılında satışa sunulmuş olan Symbol modelidir. Symbol modeli de diğer birçok araçta olduğu gibi gösterge panelinde birden fazla ikaz lambalarına sahiptir. Symbol model aracınızda yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ettiyseniz ve daha önemlisi aracınızın ikaz lambaları, yanıyor ve sesli bir şekilde uyarılar veriyorsa motorunuzu durdurmanız tavsiye edilir. Aksi halde ikaz lambalarını aldırış etmeyerek seyrinize devam ederseniz, bu durum güvenliğinizi tehdit eden bir sürüş deneyimi haline gelir ve istenmeyen can ve mal kayıpları ile karşılaşabilirsiniz. Aracınızı park haline getirdikten sonra ne yapmanız gerektiği hakkında bir fikre sahip değilseniz, Otopratik Renault Symbol bakım servisinden Symbol model aracınız için alanında uzman teknisyenler tarafından, gönül rahatlığıyla servis destek hizmeti alabilirsiniz. 

Renault Symbol Gösterge Paneli İkaz Lambaları 

Aracınızdaki gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaretler yolu ile size aracınızdaki sorunla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Gösterge panelindeki bu işaretler her zaman önemli bir arızanın sinyali olmasa da genellikle aracınıza dair bir sorunun oluşmaya başladığının göstergesidir ve ilerleyen dönemlerde aracınızdaki sorunun daha da önemli hale gelip sürüş güvenliğinizi tehdit etmemesi için kendinize en yakın Otopratik Renault servisinden destek almalısınız. Uyarı ışıklarının çoğu tüm marka ve model otomobillerde aynı olmakla beraber markadan markaya gösterge paneli üzerindeki veya etrafındaki yerleri değişebilir. Uyarı ışıkları renklerine göre farklı anlamları ifade etmektedir. 

Yeşil: Yeşil renk ikaz lambası, sistemde bir aksilik olmadığı ve herşeyin yolunda olduğu anlamı taşır. 
Sarı: Sarı renk ikaz lambası, aracın çok acil olmasa da yolunda gitmeyen arızası olduğu anlamı taşır. En kısa sürede bir servise götürülmelidir.
Kırmızı: Kırmızı renk arıza lambası ise araçta ciddi bir tehlike söz konusu olduğundan sürüş halinde iseniz müsait bir yere çekip servis çağırmanız anlamı taşır.

Symbol model aracınızda kontağı çevirdikten sonra yanan tüm bu ışıklar, motorunuz çalıştıktan 1-2 saniye sonra da yanmaya devam ediyor ise, yukarıda yer vermiş olduğumuz renklerin ifade ettiği anlamlarından arızanın ciddiyetinin de farkına vararak, en hızlı bir şekilde Otopratik servis desteği ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir. 

Otopratik Renault Servis Fiyatlandırmaları 

Brisa güvencesiyle, Otopratik sayesinde Renault marka ve model aracınızın arıza lambaları yandığında servis destek hizmeti alabilmek son derece pratik ve hızlı gerçekleşiyor. Otopratik, müşterilerine ihtiyacı olan hizmeti daha güvenilir ve bütçe dostu hale getirmek için ekonomik paketler sunuyor. Sunulan bu paketler arasından ihtiyacınız olanı seçmek Otopratik çevrimiçi platformu sayesinde çok kolay. Oluşturulmuş bu sistem sayesinde Symbol model aracınızın ihtiyacı olan paketi seçtikten sonra Otopratik Renault Symbol ikaz lambaları fiyatlarına kolayca erişerek kendinize randevu oluşturabilirsiniz.