Otopratik Logo
close hamburger menu

Symbol Triger Seti

Renault Symbol marka otomobiliniz ile ilgili her türlü işlemi Otopratik desteği ile  kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Renault Symbol marka aracınız için parça değişimini Otopratik rehberliğinde olabildiğince pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Otopratik hizmet noktalarında Renault Symbol araç için düzenli bakım, parça onarımı gibi hizmetleri alabilirsiniz. Bunların yanı sıra aracınızın ihtiyacına bağlı olarak oto check-up ve oto ekspertiz gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. hizmeti alabilirsiniz. Renault Symbol triger seti randevusu  için de Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz. Bu sayede hem bilgi edinir hem de vakit kaybetmeden aracınızın ihtiyaç duyduğu işlemleri başlatabilirsiniz.

Symbol Uyumlu Triger Seti

Triger seti, triger kayışı, gergi bilyası ve devirdaim pompasından oluşan ve motorda oldukça önemli bir görevi olan kritik bir parçalar bütünüdür. Triger seti Krank mili ile eksantrikleri aynı hizada tutarak dönmelerini sağlar yani motorun çalışmasında bir olmazsa olmazdır.  Motor açısından hayati bir parça olduğu için de sağlam ve uzun ömürlü olması şarttır. Triger seti bu nedenle belirli aralıklarla  yenilenmelidir. Bu yenilenme ve bakım işlemlerinin ihmal edilmesi durumunda motorda çok büyük zararlar meydana gelebilir. Triger kayışının arızalanması veya eskimesi durumunda bütün triger seti yenilenir. Arızalanan triger setinin değişimi, uzun ömürlü bir motor için gereklidir. Ancak hangi triger setinini aracınız için doğru olduğunu nasıl bilebilirsiniz? 

Değişimi yapılacak olan triger setinin aracınızın modeli ve diğer parçalarıyla uyumluluğu oldukça önemlidir. Bu soruna çözüm olabilmesi adına aracınızın şase motor numarasına bakabilirsiniz. Aracınızın şase numarasıyla eşleşen bir şase numarasına sahip bir triger kayışını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Triger Seti Nedir ve Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Triger kayışı ya da triger seti supapların açılıp kapanmasına olanak sağlayan bir parçadır. Bazı otomobillerde bu kayış motor soğutma sıvısını döndüren devirdaim pompasını hareket ettirme görevini de üstlenmektedir.  Triger seti, motor bloğunda, silindir kapağında bulunan eksantrik ve krank mili çıkıntısı arasında yer alır. Triger kayışının görevi, egzoz ve emme subaplarını hareket ettirmektir. Triger kayışı eskidiğinde gıcırdamaya benzer bir ses ile kendini belli eder. Bu durumda kontrol yapılmalı ve gerekiyorsa değişim sağlanmalıdır. 

Symbol Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Symbol marka aracınız için triger seti veya triger kayışı satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle aracınızla uyumlu olmayan bir triger seti kullanımı uzun vadede aracınızın motoruna büyük zararlar verebilir. Bu nedenle triger kayışı temini için tercih aşamasında dikkatli davranmalısınız. Symbol triger seti tercihi yaparken ilk olarak aracınızın kullanım kitapçığını incelemelisiniz. Bu kitapçıkta aracınız için tavsiye edilen triger kayışı özellikleri mevcut olacaktır. Bu özelliklere göre satın alma işlemini gerçekleştirmeniz kolaylaşacaktır ve daha doğru bir seçim yapmış olacaksınız. Buna ek olarak aracınızın motor şase numarasına bakarak bu numarayla uyumlu bir triger seti de seçebilirsiniz. Uzman Otopratik desteğinden faydalanarak Symbol model aracınıza uygun triger seti konusunda danışmanlık talep edebilir ve triger seti değişimi işlemini profesyonel bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. 

Otopratik Renault Symbol Triger Seti

Otopratik uzmanlığı ile doğru triger setini bulabilir ve bu parçanın aracınıza en güvenli ve sağlam şekilde uygulandığından emin olabilirsiniz. Aldığınız hizmet ve kullanılan ürün için garanti de alabilirsiniz. Otopratik Renault bakım servis noktalarında Renault Symbol otomobiliniz için uygun parça değişimi güvenle sağlayabilirsiniz. Ayrıca Renault Symbol ile uyumlu triger seti ihtiyacına en sağlıklı cevabı kolayca bulabilirsiniz. Symbol triger seti fiyatları için güncel bilgi edinmek için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.