Otopratik Logo
close hamburger menu

Toyota Corolla Hava Filtresi

Motor için hava filtresinin önemi çok büyüktür. Yanma odasında randımanlı bir yanmanın gerçekleşmesi için içeriye girecek olan havanın da temiz olması gerekir. Bu temiz havayı da sağlayan hava filtresidir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için temiz hava solumamız gerektiği gibi Toyota Corolla’da motor problemi yaşamamak için yanma odasına temiz havanın girmesi kaçınılmazdır. Aksi takdirde yanma odasında randımanlı bir yanma gerçekleşmeyeceği için Toyota Corolla aracınızın motoru verimli çalışmaz ve performansında ciddi bir şekilde azalma görülür.

Hava filtreniz arızalı veya tıkanmış ise bu durum sadece Toyota Corolla’nın performansına etki etmekle kalmayıp sürücünün cebine de olumsuz etkisi vardır. Nasıl mı? Tıkanmış ya da arızalı hava filtreleri yakıt tüketimini de ciddi oranda arttırır. Tüketimin artması da motorun performansının düşmesi de kolaylıkla fark edilecek süreçlerdir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden güvenilir bir hizmet için Otopratik mağazalarından hava filtrenizi değiştirmenizi öneririz. Türkiye’de dört bir yana dağılmış geniş çalışma ağı ile size en yakın bayimizi bularak Toyota Corolla hava filtresi randevusu alabilirsiniz.

Hava filtresinin tıkanık ya da arızalı olması ve sürücünün bunu fark etmeyip aracını uzun süre kullanmaya devam etmesi durumunda Bununla birlikte aracınızın motoru da hasar görecek ve daha büyük problemler ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacak. İşini şansa bırakmadan usta teknisyenler ile hizmet veren Otopratik bayilerinden Toyota bakım servisi desteği de alabilir, oluşacak daha büyük problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Otopratik mağazaları aracınızda sizin de tespit edemediğiniz tüm problemleri en pratik şekilde fark eder ve gerekli bakımları önce size bildirerek onayınız sonrasında güvenle yaparlar. Aracınızın periyodik bakımı veya elektrik aksamında oluşan bir arıza tespiti için oto periyodik bakım ve oto arıza tespiti bağlantılarını takip ederek hizmet alabilirsiniz.

Toyota Corolla Hava Filtresi Arıza Tespiti

Aracınızı şehir içerisinde temiz yollarda kullanmak ile kırsal kesimde daha tozlu yollarda kullanmak arasında hava filtresi bakımından büyük farklılıklar vardır. Aracın bakım zamanları da kullanım koşullarına göre değişiklik gösterir. Hava filtresi değişikliği 10 ile 15 bin kilometre bakımlarında değiştirilir. Fakat aracı kullandığınız yol daha tozlu ise hava filtresi değişim periyodu daha da sıklaşır. Yani Toyota Corolla aracınız bakım zamanı gelmeden de hava filtresini değiştirmeniz gerekebilir. Hava filtresinin tıkalı olduğuna dair aracınızda oluşan 5 belirtiyi şu şekilde sıralayabiliriz;

-  Yüksek yakıt tüketimi
-  Motorda performans düşüklüğü
-  Motor sesinde değişim
-  Bujilerin daha çabuk eskimesi
-  Motor rölanti devrinde değişiklik göstermesi

Yukarıda bahsettiğimiz maddelerden en az 1 tanesini bile fark ettiğinizde aracınızın hava filtresine göz atmalı eğer gerek var ise değiştirmelisiniz.

Toyota Corolla Hava Filtresi Fiyatları

Otopratik mağazalarında yedek para değişimi ve genel bakımlar için bir fiyat listesi hazırlanmıştır. Siz de Toyota Corolla hava filtresi fiyatları için bağlantıyı izleyebilirsiniz.